Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Skra rozbiła AZS UWM Olsztyn

PlusLiga: Skra rozbiła AZS UWM Olsztyn

W zaległym meczu 6. kolejki PlusLigi siatkarze Skry nie dali wielu szans akademikom z Olsztyna. Po zwycięstwie 3:0 podopieczni Jacka Nawrockiego odrobili trzy punkty do prowadzącej w ligowej tabeli Delecty Bydgoszcz przejmując od niej fotel lidera.

Dzięki dobrej zagrywce Dobrowolskiego, Skra otworzyła spotkanie dwupunktową przewagą 2:0. Olsztynianie starali się przez dłuższy czas wyrównać, jednak wynik oscylował pomiędzy jednym a dwoma punktami na korzyść bełchatowian. Skuteczna gra gospodarzy pozwoliła im prowadzić podczas pierwszej przerwy technicznej już trzema punktami. Blok Bąkiewicza i Możdżonka dołożył do prowadzenia jeszcze jeden punkt (10:6). Chwilę później różnica dzieląca Skrę od AZS mogła być wyższa. Kontry nie wykorzystał jednak Novotny. W kolejnej akcji zagrywki Guni nie przyjął Bąkiewicz i Skra prowadziła już tylko 10:8. Błąd olsztynian w ataku pozwolił miejscowym powrócić do czteropunktowej przewagi (13:9). Taka różnica utrzymywała się również podczas drugiej przerwy technicznej. Autowe zbicie Winnika sprawiło, że trener Sordyl interweniował biorąc czas dla swojej ekipy. AZS przegrywał już bowiem 12:18. Po czasie niezwykle długą i zaciętą akcję rozstrzygnęli na swoją korzyść bełchatowianie i prowadzili już 19:12. Do tego Możdżonek dołożył jeszcze punkt pojedynczym blokiem na środku i Mariusz Sordyl musiał wykorzystać drugą przysługującą mu przerwę (20:12). M.in. kontra Siezieniewskiego pozwoliła odrobić straty do sześciu oczek, a chwilę później kolejny punkt na koncie AZS zapisał Kurek, atakując w aut (17:22). Całego seta zakończył atak Daniela Plińskiego (25:18).

Pierwsze akcje kolejnej partii to punkty równo podzielone między obie drużyny. Kilka chwil później interweniować już musiał trener olsztyńskiej ekipy. Bełchatowianie raz po raz wygrywali bowiem walkę na siatce – najpierw Kurek, później Novotny. Skra odskoczyła na trzy punkty 5:2. Kolejny punkt przewagi podarował gospodarzom Paulo atakując w aut (7:3). Po pierwszej przerwie technicznej olsztynianie odrobili trochę strat (7:9). Bełchatowscy siatkarze długo nie pozwolili jednak rywalom na dobrą grę. Po kontrze Bąkiewicza ponownie odskoczyli olsztynianom, tym razem na pięć punktów (12:7). Na drugą przerwę techniczną drużyny zeszły po długiej wymianie, którą na korzyść miejscowych rozstrzygnął Kurek (16:9). Po przerwie świetnie na siatce powalczył popularny "Plina" i Skra dopisała do dorobku kolejny punkt (17:10). W kolejnej akcji środkowy reprezentacji Polski wspólnie z Kurkiem dołożył kolejne oczko blokiem (18:10). Od tego momentu trener Nawrocki delegował na boisko odpoczywających Falaskę i Wlazłego. Ten drugi odwdzięczył mu się od razu dwoma skutecznymi akcjami w bloku (20:11). W samej końcówce Możdżonek zaatakował z kontry, a Pliński posłał w boisko rywali asa serwisowego. Seta zakończył Wlazły (25:15).

Po ataku Kurka i bloku Możdżonka Skra wyszła w trzecim secie na prowadzenie 3:1. Jedno-, dwupunktowa przewaga mistrzów Polski utrzymywała się do pierwszej przerwy technicznej. Tuż przed nią Pliński zaserwował asa i Skra prowadziła 8:5. Po przerwie kontrę skończył Novotny i podwyższył przewagę do czterech oczek. Wtedy w bloku świetnie spisał się Bąkiewicz a Kurek kontratakował z szóstej strefy (12:6). Po autowym ataku Możdżonka olsztynianie tracili tylko trzy oczka do rywali. Jednak wtedy dwukrotnie w ataku zaszalał Kurek a chwilę później równie dobrze, wspólnie z Plińskim spisał się w bloku. Skra dzięki temu prowadziła podczas drugiej przerwy technicznej 16:10. Niedługo potem młody bełchatowski przyjmujący dał o sobie znać w polu zagrywki. Po tym jak ustrzelił serwisem Tomczyka mistrzowie kraju prowadzili 19:12. Chwila rozprężenia w szeregach gospodarzy sprawiła, że olsztyńscy siatkarze odrobili trzy punkty strat. Bełchatowianie nie pozwolili jednak rywalom na więcej. Spokojnie dowieźli przewagę do końca i całe spotkanie zakończył mający dziś urodziny Daniel Pliński (25:19).

MVP meczu został rozgrywający Skry Bełchatów, Maciej Dobrowolski.

Skra Bełchatów – AZS UWM Olsztyn 3:0

(25:18, 25:15, 25:19)

Skra: Dobrowolski (2), Kurek (17), Pliński (11), Możdżonek (5), Novotny (12), Bąkiewicz (11), Gacek (libero) oraz Wlazły (4), Kolanek i Falasca
AZS: Pinto (4), Oczko, Gunia (6), Siezieniewski (7), Winnik (9), Hargreaves (6), Andrzejewski (libero) oraz Tomczyk (1), Kusaj, Józefacki (1) i Jacyszyn