Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Kuriozalna wygrana Skry Bełchatów

LM: Kuriozalna wygrana Skry Bełchatów

PGE Skra Bełchatów wygrała z Radnickim Kragujevac 3:0 w meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów siatkarzy, ale nie zachwyciła. Pierwszą partię bełchatowianie wygrali w kuriozalnych okolicznościach - zdobywając atakiem zaledwie cztery punkty.

Na szczęście mistrz Serbii nie okazał się bardzo wymagającym rywalem. Gdyby nasi "galaktyczni" mierzyli się z lepszym przeciwnikiem, z taką formą mogliby mieć duże problemy. Dwie największe "strzelby" Skry – Mariusz Wlazły i Bartosz Kurek- spisywały się słabiutko. Wlazły w pierwszym secie skończył tylko 1 z 10 ataków (w pierwszych dwóch w sumie 1 na 14), Kurek w pierwszej i drugiej partii zdobyciem punktu zakończył 3 ataki na 14 prób.

Tak słabych statystyk ta dwójka bombardierów nie miała chyba nigdy. W jaki sposób w takim razie "polski Real Madryt" zdołał pokonać Radnickiego? Blokiem. W tym elemencie Skra grała fantastycznie.

Zwłaszcza statystyka pierwszego seta to prawdziwy ewenement. Mistrzowie Polski zdobyli w niej 4 punkty atakiem i 8 blokiem. – Szczerze mówiąc, nie grałem chyba jeszcze seta, którego wygralibyśmy, mając dwa razy więcej bloków niż ataków. To dziwna historia, ale tak układał się ten mecz – skomentował Marcin Możdżonek, który w meczu z Radnickim zdobył blokiem mnóstwo punktów.

źródło: Przegląd Sportowy, wp.pl