Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Fantastyczny mecz Muszynianki

LM: Fantastyczny mecz Muszynianki

Niewielu spodziewało się, że Mistrzynie Polski tak łatwo poradzą sobie w meczu grupy D Ligi Mistrzyń z Zarieczem Odincowo. "Mineralne" w dwóch partiach nie dały szans rywalkom, trochę nerwów było w trzeciej partii, ale i w niej gospodynie poszły za ciosem.

W pierwszym secie zaskoczenie jeszcze przed rozpoczęciem gry. W żelaznym jak dotąd składzie Banku BPS Fakro Muszynianki dwie zmiany: Izabelę Żebrowską zastąpiła Marta Solipiwko, a Agnieszka Śrutowska Izabelę Bełcik. Skutek zmian był zaskakujący. Po pierwszej przerwie technicznej, do której zespoły toczyły walkę punkt za punkt, Polki wyszły na zdecydowane prowadzenie. Świetną partię rozgrywała Marta Solipiwko, której ataki z precyzją szwajcarskiego mechanizmu lądowały w dziewiątym metrze boiska. Obie Brazylijki w barwach v-ce Mistrzyń Rosji były skutecznie blokowane i Zarieche zupełnie straciło koncept gry. Kiedy przewaga polskiego zespołu sięgnęła sześciu punktów wiadomo było, że pierwsza partia jest już wygrana.

W drugim secie świetnej gry miejscowych ciąg dalszy. Na dobre rozszalała się Marta Solipiwko, która niemiłosiernie obijała ręce przyjezdnych. Jeszcze lepiej funkcjonował blok muszyńskiego zespołu, który po solowej akcji Sylwii Pyci wyszedł na prowadzenie 12:6. Nawet kiedy zespół Bogdana Serwińskiego i Ryszarda Litwina pechowo tracił punkty, chwilę później zdobywał dwa lub trzy z rzędu. Wynik 16:8 na drugiej przerwie technicznej mówi sam za siebie. Seta zakończył pojedynczy blok Agnieszki Bednarek-Kaszy i Bank BPS Fakro Muszynianka prowadził 2:0.

Trzecia partia rozpoczęła się inaczej niż poprzednie. Na prowadzenie wyszedł zespół rosyjski, który wyciągnął chyba wnioski z poprzednich odsłon. Dopiero od stanu 7:10 muszynianki zdobyły cztery punkty z rzędu, wychodząc na prowadzenie. Znów świetnie funkcjonował blok Sylwii Pyci i Marty Solipiwko. Trener Vadim Pankov próbował dokonywać zmian, jednak jego zespół znów miał ogromne problemy niemal w każdym elemencie gry. Nie pomagały również pretensje do sędziów, którzy tego wieczora spisywali się bardzo dobrze.

Pomimo kilku zrywów rosyjskiej drużyny Mistrzynie Polski były tego dnia przynajmniej o klasę lepsze od rywalek. Skuteczny blok wprowadzonej w trzecim secie Doroty Pykosz przypieczętował zwycięstwo Banku BPS Fakro Muszynianki 25:22. W całym meczu Mistrzynie Polski nie oddały Rosjankom ani jednego seta.

autor tekstu: Stanisław Rozpędzik

Bank BPS Fakro Muszynianka – Zariecze Odincowo 3:0

(25:20, 25:19, 25:22)

Muszynianka: Bednarek-Kasza (6), Solipiwko (11), Śrutowska (6), Mirek (10), Pycia (14), Jagieło (8), Zenik (libero) oraz Pykosz (3)

Zariecze: Walewska (4), Zhadan (1), Pequeno (4), Fateeva (10), Kosheleva (8), Lisovskaya (2), Kryuckova (libero) oraz Markova (5), Pankova i Shmeleva