Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Jacek Rutkowski: Młodzież garnie się do siatkówki

Jacek Rutkowski: Młodzież garnie się do siatkówki

fot. archiwum

W Lublinie po raz 18. zorganizowano Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki chłopców i dziewcząt. Organizatorzy mieli nie lada powód do zadowolenia, bowiem w sumie do udziału w tej imprezie zgłosiło się ponad 200 drużyn z całego województwa.

Turniej podzielony był na kilka kategorii. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy rywalizowali według wieku określonego numerem klasy.

Wśród dziewcząt klas czwartych i piątych zwyciężyły ekipy UKS Jagiellończyk Biała Podlaska, zaś wśród klas szóstych zespół SP 7 Świdnik. Wśród chłopców klas czwartych wygrała drużyna UKS Serbinów Biała Podlaska, zaś wśród klas piątych i szóstych triumfowali przedstawiciele SP Nałęczów.

Bardzo nas cieszy, że pojawiają się nowe ośrodki na siatkarskiej mapie regionu – powiedział w rozmowie dla "Kuriera Lubelskiego" Jacek Rutkowski, wiceprezes Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej. – Mamy więc widoczny znak, że młodzież garnie się do siatkówki. To bardzo ważne w kontekście budowania kadr wojewódzkich czy całego systemu szkolenia ogólnie pojętego. Po prostu będzie z kogo wybierać.źródło: inf. własna, Kurier Lubelski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved