Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Christian Pampel będzie grał w lidze katarskiej

Christian Pampel będzie grał w lidze katarskiej

fot. archiwum

Po pobycie w Gazpromie Surgut i koreańskim LIG Greaters reprezentant Niemiec Christian Pampel zdecydował się na kolejną siatkarską przygodę. Taką niewątpliwie będzie wyprawa do Kataru, gdzie 30-letni zawodnik podpisał kontrakt z zespołem Al-Arabi Doha.

Christian Pampel po negatywnych doświadczeniach z Rosji, gdy nie dostawał na czas pieniędzy, oraz Korei Południowej, gdzie został wyrzucony z klubu przed sezonem z powodu kontuzji barku, ma nadzieję na spokojny koniec swojej kariery. Zawodnik jest pozytywnie zaskoczony tym, co zastał w Katarze. – Pobyt w Doha jest niezwykle fascynujący, klub ma solidne podstawy finansowe, treningi i szkolenia są prowadzone z rozmysłem – relacjonuje Pampel.

Sezon w lidze katarskiej rozpoczyna się w grudniu i trwa do kwietnia – w rozgrywkach bierze udział sześć drużyn. Zazwyczaj w ich składach jest wiele europejskich gwiazd, które chcą szybko zarobić niezłe pieniądze w krótkim czasie.

Problem z barkiem reprezentant Niemiec ma już za sobą po leczeniu i rehabilitacji w ojczyźnie. Okazało się, że kontuzja nie było odpowiednio leczona w Korei i stan barku tylko się pogarszał. Christian Pampel od trzech tygodni trenuje z pierwszą i drugą drużyną VfB Friedrichshafen, przygotowując się do występów na boisku. W lidze katarskiej kluby mogą zatrudniać tylko dwóch obcokrajowców. Obok Pampela w Al-Arabi Doha występować będzie Kanadyjczyk Fred Winters, który miał podobne doświadczenia jak Pampel. Z podobnych powodów opuścił rosyjski klub z Jarosławia, następnie przeniósł się do Korei do LIG Isurance Greaters.Cel klubu z Dohy i Christiana Pampela jest jeden – zdobyć wszystkie tytuły (liga i dwa puchary) i umieścić je w pełnej już gablocie w siedzibie klubu.

źródło: inf. własna, www.volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved