Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bez walkowera – Sąd Odwoławczy podtrzymał decyzję

Bez walkowera – Sąd Odwoławczy podtrzymał decyzję

fot. archiwum

Sąd Odwoławczy przy Polskim Związku Piłki Siatkowej podtrzymał decyzję władz PlusLigi dotyczącą walkowera za mecz z Delectą Bydgoszcz. - Dawid Konarski był zawodnikiem uprawnionym do gry - czytamy w wydanej decyzji.

Według interpretacji władz PlusLigi i Sądu zawodnik nieuprawniony do gry to ten, który został zdyskwalifkowany bądź też nie ma ważnych badań lekarskich. Sąd stwierdził również, że dwie akcje, które rozegrał Konarski, nie wpłynęły na wynik meczu, nie wspominając nic o udziale w rozgrzewce i przebywaniu zawodnika w kwadracie dla rezerwowych. – Tłumaczenie, że zawodnik wszedł na boisko w secie wygranym przez naszą drużynę nie ma nic wspólnego z prawem. Rolą Sądu powinno być sprawiedliwe sądzenie, a nie jasnowidzenie – mówią w stołecznym klubie.

Prezes Jolanta Dolecka już zapowiada kolejne odwołania. Przez prawników klubu sprawdzane są formalne wymogi złożenia protestu do Trybunału Arbitrażowego przy Polskim Komitecie Olimpijskim. Możliwe jest również wniesienie sprawy do sądu cywilnego.

źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved