Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Teresa Worek: Spaliła nas rola faworyta

Teresa Worek: Spaliła nas rola faworyta

fot. archiwum

- Absolutnie nie spodziewałam się tak szybkiego i łatwego zwycięstwa Dąbrowy - powiedziała po meczu MKS Dąbrowa Górnicza z ASPTT Mulhouse druga trenerka, Teresa Worek. Dąbrowianki dzięki zwycięstwu przeszły do historii.

Czy spodziewała się pani tak szybkiego i łatwego zwycięstwa drużyny z Dąbrowy Górniczej? Uchodziłyście za faworytki tego spotkania, gdyż w waszym składzie jest wiele reprezentantek Francji.

Teresa Worek: Absolutnie nie. O tym, ze są reprezentantki kraju to zapominamy. Mamy naprawdę dobrą drużynę, tylko że nie pokazała w Dąbrowie Górniczej wszystkich swoich walorów. Myślę, że rola faworytów w ogóle nam nie odpowiada, gdyż nasze zawodniczki nie umieją sobie z tym poradzić.

Krótko mówiąc rola faworyta „spaliła" was?Tak jest. Na dodatek myślałyśmy, że w Dąbrowie Górniczej będzie jakiś „szał" kibice, ale niż z tych rzeczy nie było, gdyż nawet hala nie była zapełniona do ostatniego miejsca. My sobie kompletnie nie poradziłyśmy. Magdalena Śliwa pomimo, że jest moją koleżanką dziś wygrała mecz przeciwko Mulhouse.

Czego zabrakło francuskiej drużynie w meczu przeciwko Dąbrowie Górniczej?

– Zabrakło przyjęcia zagrywki, dobrej zagrywki i skutecznej gry w bloku.

Pomimo, że przegrałyście ten mecz, chyba nie wszystko jeszcze stracone, gdyż zostały cztery spotkania i trzeba wierzyć, że się uda.

Z taką grą jaką zaprezentowałyśmy to na pewno nic się nie uda. Przegrałyśmy drugi mecz 0:3, tak że będzie strasznie ciężko. Nie mamy głowy i nie potrafimy grać w tej Lidze Mistrzyń i nie jest ona dla nas i musimy skoncentrować się na grze w lidze francuskiej.

Czy młodszym kibicom siatkówki może pani pokrótce przedstawić swoją siatkarską karierę?

Pomimo, ze w siatkówkę grałam przez blisko dwadzieścia lat wiele klubów w mojej karierze nie było. Swoją przygodę z siatkówką zaczynałam w Siarce Tarnobrzeg, następnie grałam w Czarnych Słupskom. Potem wyjechałam z Polski i grałam we francuskich klubach: Riom, Saint Raphael i ostatnie dziesięć sezonów w Mulhouse, gdzie zostałam w tym klubie i zostanę chyba do końca życia (śmiech).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved