Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Rzeszowianie zagrają przeciwko Gromadowskiemu

Rzeszowianie zagrają przeciwko Gromadowskiemu

fot. archiwum

Resovia zawitała już do hali Paris Volley. Przez trzy lata obecny rozgrywający rzeszowskiej drużyny Rafael Redwitz zdobywał z francuską drużyną mistrzostwa Francji. Obecnie barw Paris Volley broni polski atakujący Marcel Gromadowski.

Polski zawodnik jest jedną z kluczowych postaci w zespole. Jak sam mówi nie odczuwa jakichś większych emocji związanych z występem w ojczystym kraju. – Ze spokojem podchodzimy do spotkania. Tutaj we Francji nie ma aż takiej presji jak podczas meczów w Polsce i tej całej otoczki. Po prostu gramy kolejny mecz w którym będziemy walczyć o zwycięstwo – mówi Gromadowski w rozmowie z serwisem Plusliga.pl.

Choć do drużyny Marcel Gromadowski dołączył niecałe trzy miesiące to na boisku spisuje się bardzo dobrze. Nie przeszkodził mu w tym nawet uraz nosa z przed tygodnia. – Jest coraz lepiej i złamanie, które było bolesne nie przeszkadza mi aż tak bardzo w grze – mówi atakujący. W wywiadzie dla serwisu Plusliga.pl Gromadowski porównał również polską ligę do francuskiej. – Wydaje mi się, że na pewno poziom jest wyższy niż we włoskiej A2, gdzie grałem w ubiegłym sezonie. Kilka czołowych zespołów na pewno by w powodzeniem poradziło by sobie w PlusLidze, pozostałe natomiast niekoniecznie – porównuje Gromadowski.

Mam z tą halą wiele cudowych wspomnień. Z wielkim sentymentem tu wracam – mówi z kolei rozgrywajacy Resovii, Rafael Redwitz.Trzy tytuły mistrzowskie mówią same za siebie. Teraz gram w Rzeszowie i sentymenty nic nie pomogą. Bedziemy walczyli o zwycięstwo – zapowiada Brazylijczyk.Z Marcelem Gromadowskim rozmawiał Rafał Myśliwiec

źródło: inf. własna, plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved