Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: PTPS Piła gra dalej

Puchar CEV: PTPS Piła gra dalej

Po morderczym meczu w ramach 1/16 Pucharu CEV PTPS Piła wygrał na wyjeździe z Volero Zurich 3:2. Pierwszy mecz zakończył się identycznym stosunkiem, również na korzyść pilanek. PTPS zagra więc na kolejnym szczeblu rozgrywek.

Siatkarki z Piły także w drugim spotkaniu z Volero Zurich nie miały łatwej przeprawy. Mimo iż zwyciężyły w pierwszym secie 25:20, to już w drugim zaprezentowały się gorzej i przegrały wysoko 15:25. Jak mówi stare siatkarskie porzekadło: przy stanie 1:1 w setach wszystko zaczyna się od nowa. W trzecim secie jednak zdecydowanie lepiej spisywały się siatkarki z Zurichu i to one wygrały bez problemów 25:17. Gospodynie szły za ciosem i rozpoczęły kolejną odsłonę meczu od kilkupunktowego prowadzenia. Pilanki wyrównały na 11:11 i to był moment przełomowy dla podopiecznych trenera Wojciecha Lalka. Mimo iż gra była wyrównana, to PTPS kontrolował przebieg seta, a ostatecznie wygrał 25:21 i doprowadził do tie-breaka. Aby mieć pewność awansu pilanki musiały tę partię wygrać. I tak też się stało, choć gra obu zespołów w piątym secie była rwana. Wygrana 15:11 dała pilankom zwycięstwo w meczu 3:2 i awans do 1/8 Pucharu CEV. W kolejnej rundzie PTPS zagra z Tomisem Konstanca.

Serwis wielkopolskisport.pl przytoczył pomeczową wypowiedź II trenera pilanek. – – To był bardzo trudny mecz. Bardzo podobny do tego, który graliśmy w Pile. Znów było sporo pomyłek z obu stron. Ale na szczęście w porę udało się zmienić naszą grę – komentował Piotr Matela w wywiadzie dla szwajcarskiej telewizji.