Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Maciejewicz bez sentymentów wypunktował Skrę

Paweł Maciejewicz bez sentymentów wypunktował Skrę

fot. archiwum

Jeszcze kilka miesięcy temu występował w barwach PGE Skry Bełchatów, z którą odniósł największe sukcesy w swojej karierze. W minioną sobotę, już w barwach Neckermann AZS Politechniki Warszawskiej Paweł Maciejewicz zagrał przeciwko Skrze. I to jak!

Mecz rozpoczął świetnie. Doskonalne grał w ataku, równie dobrze w polu zagrywki. W początkowej fazie spotkania to on prowadził kolegów, to on był liderem. Kiedy rywale zaczęli odczytywać jego zagrania, zastąpił go Radosław Rybak. Nie zmienia to jednak faktu, jak duży wkład miał w to wielkie zwycięstwo. W historii klubu ze stolicy zapisze się jako jeden z tych, którzy dnia 5 grudnia, 3:-2 na wyjeździe pokonali galaktyczną Skrę. – Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa. To ogromna niespodzianka nie tylko dla naszych kibiców, ale i… dla nas samych – mówił po ostatnim gwizdku sędziego. – Każdego można pokonać, ale Skra zawsze jest najmocniejsza. Nie dała nam jednak rady. Byliśmy świetnie przygotowani do tego spotkania, wiedzieliśmy, że czym dłużej będzie trwał mecz, tym nasze szanse będą większe. I udało się – skomentował.

Maciejewicz doskonale zna zespół Skry. W Bełchatowie spędził w końcu ostatnie lata swojej kariery. Jak twierdzi jednak, na boisku nie było żadnych sentymentów. – Aczkolwiek czułem się trochę dziwnie. Pierwszy raz w tej hali stałem po drugiej stronie siatki – wyjaśnił. Z trybun dopingowali go znajomi i rodzina. Po spotkaniu cieszyli się i gratulowali. – Wygrał cały zespół, ja tylko dołożyłem swoją cegiełkę – tłumaczył skromnie przyjmujący, który ostatnio – przy absencji kontuzjowanego Rybaka – grał na ataku. Na ataku zagrał również w Bełchatowie.

A na jakiej pozycji zagra w następnych spotkaniach? Przekonamy się już niedługo. Najbliższym rywalem Politechniki będzie Asseco Resovia Rzeszów. Mecz rozegrany zostanie w piątek 18 grudnia. – Wygraliśmy z Jadarem, wygraliśmy ze Skrą. Oby tak dalej! – odpowiedział dyplomatycznie Maciejewicz, zapytany o szanse na punkty w tym pojedynku.źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved