Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Mariusz Wlazły: Jestem daleki od formy

Mariusz Wlazły: Jestem daleki od formy

fot. archiwum

Mariusz Wlazły, siatkarz PGE Skry Bełchatów dla "Przeglądu Sportowego": - Chłopaków trzeba było oszczędzić i to zaprocentuje w przyszłości. Najważniejsze mecze są przecież przed nami i za nie rozliczy się nas na końcu sezonu.

Czy dołek, w którym znalazła się PGE Skra po porażce w inauguracyjnym meczu Ligi Mistrzów i wpadce z Politechniką Warszawa jest najpoważniejszym, odkąd sześć lat temu przyszedł pan do Bełchatowa?

Dołek to nie jest odpowiednie słowo. Po prostu zdarzyło się coś nieprzewidywalnego. Wiedzieliśmy, że czekają nas dwa bardzo trudne mecze, ale nie spodziewaliśmy się, że możemy je przegrać. (….)

A trener Jacek Nawrocki? Dał odpocząć kilku podstawowym siatkarzom i zaczęły się kłopoty…Pomysł szkoleniowca o zastosowaniu rotacji w składzie został z nami skonsultowany. To było najlepsze rozwiązanie dla tych zawodników, którzy latem dużo grali w kadrze, potem w listopadzie walczyli w klubowych mistrzostwach świata, i których nadal czeka bardzo dużo meczów. Bez tej chwili wytchnienia prędzej czy później nie daliby rady. Znam to uczucie, bo przez wiele lat grałem praktycznie bez przerwy. Przychodzi moment, w którym masz dość siatkówki i schodzisz poniżej minimum, nie dajesz rady walczyć. Jesteś zmęczony psychicznie i fizycznie, forma jest fatalna. Dlatego chłopaków trzeba było oszczędzić i to zaprocentuje w przyszłości. Najważniejsze mecze są przecież przed nami i za nie rozliczy się nas na końcu sezonu. Muszę jednak powiedzieć, że taki zespół, jak nasz, powinien sobie radzić w dowolnym składzie. (….)

Gra się panu teraz trudniej niż tuż po powrocie na boisko po tej długiej rehabilitacji?

Przeciwko Delekcie zagrałem na świeżości i było najlepiej. Ale zmęczenie się kumuluje, zwłaszcza, że zwiększam obciążenia. Teraz jest najtrudniej. Organizm nie jest przyzwyczajony do wysiłku. Nie dzieje się nic złego, normalna kolej rzeczy. To dochodzenie do formy, a nie zmęczenie.

Uważa pan, że jest daleko od optymalnej dyspozycji?

Zawsze tak uważam, nawet gdy inni mnie chwalą. Ale teraz jestem od niej dalej niż zwykle.

Więcej w „Przeglądzie Sportowym"
Rozmawiał Żelisław Żyżyńsk
i

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved