Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Przed spotkaniem Skra Bełchatów – Radnicki Kragujevac

LM: Przed spotkaniem Skra Bełchatów – Radnicki Kragujevac

fot. archiwum

Dziś o godzinie 18:00 PGE Skra Bełchatów rozpocznie kolejne zmagania w europejskich pucharach. Bełchatowianie podejmą na własnym boisku mistrza Serbii - Radnicki Kragujevac. Będzie to pojedynek w ramach drugiej kolejki Ligi Mistrzów 2009/2010.

O zespole z Bełchatowa było ostatnio dość głośno, ale nie mówiło się o sukcesach tej drużyny. Pisano głównie o kłopotach, o chwilowej niedyspozycji, zmęczeniu części zawodników. Sobotnia przegrana z ostatnią drużyną w tabeli, czyli AZS Politechniką Warszawską, wydaje się być potwierdzeniem istniejących kłopotów. Bełchatowianie doznali pierwszej w tym sezonie ligowej porażki. Do tego klubowy wicemistrz świata kilka dni wcześniej przegrał mecz inauguracyjny Ligi Mistrzów z hiszpańską drużyną CAI Teruel. Sytuacja ta jest dla drużyny z Bełchatowa nieco niepokojąca.

Celem minimum PGE Skry Bełchatów był i prawdopodobnie nadal jest awans do Final Four Ligi Mistrzów. Mimo ostatnich porażek, to i tak zespół z Bełchatowa jest faworytem mającego się rozegrać dziś spotkania. PGE Skra Bełchatów ma niewątpliwie wspaniałą drużynę, a także doświadczenie w meczach z europejskimi drużynami. Jej największym atutem jest dobry serwis i relacja na linii blok-obrona. Urlopy już zostały rozdane i do gry staną zdeterminowani i energiczni zawodnicy.

Radnicki Kragujevac przegrał swój pierwszy mecz w Lidze Mistrzów z wicemistrzami Belgii Knack Randstad Roeselare 3:1. Warto zaznaczyć, że mistrz Serbii debiutuje w Lidze Mistrzów, a zespół składa się z bardzo młodych zawodników. Tegoroczna Liga Mistrzów jest dla nich dobrym miejscem na zebranie doświadczenia. To teoretycznie najsłabszy zespół w grupie i powinien raczej dostarczać punkty innym drużynom, niż sam je zdobywać.PGE Skra Bełchatów to jednak zespół doświadczonych, cenionych zawodników i z młodym, niedoświadczonym zespołem powinien sobie bez problemu poradzić. Gdyby nie ostatnie porażki drużyny z Bełchatowa z zespołami z niższej półki, rozważanie, która drużyna może w tym meczu odnieść zwycięstwo w ogóle nie miałaby miejsca. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że siatkówka lubi zaskakiwać i tym razem może dojść do niespodzianki. Zapowiada się ciekawe spotkanie. Początek meczu o godzinie 18:00 w Łodzi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved