Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Hit kolejki w Rząśni

II liga M: Hit kolejki w Rząśni

fot. archiwum

Podopiecznych Jacka Kurzawińskiego czeka trudne wyjazdowe spotkanie z Czarnymi Rząśnia, którzy zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli grupy drugiej. W pierwszym meczu Sudety wygrały 3:0. Jednak dzisiaj o powtórzenie wyniku będzie ciężko.

W ramach przypomnienia, kamiennogórzanie wygrali tylko raz w Rząśni, w 2008 roku w ramach rozgrywek play-off. Natomiast w rundzie zasadniczej taka sztuka zawodnikom z Dolnego Śląska się nie udała. Czy teraz pójdą w ślady zawodników Volleya Rybnik i zdobędą twierdzę w Rząśni? Dwie porażki 2:3 Czarnych z zespołami z dolnej części tabeli (Victoria Wałbrzych i właśnie Rybnik) wyglądały niepokojąco. Jednak kryzys rząśnianie mają za sobą. Świadczą o tym dwa ostatnie zwycięstwa 3:0 z uczniami z SMS-u Spała oraz niezwykle ważne dla układu tabeli, w Sycowie z Rośkiem 3:1. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Dariusza Parkitnego pauzowali, dlatego mieli dużo czasu, aby rozpracować rywala. Po miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją palca wróci Błażej Kuny, który wraz z Andrzejem Strzałą będzie „straszył" na środku siatki. Na przyjęciu zagrają znani z występów w plażówce Michał Krymarys i Adam Łukasik. Wspomagać ich będzie libero – Damian Mikołajczyk. Po przekątnej z rozgrywającym, prawdopodobnie Patrykiem Spychałą, zagra Marcin Sadecki, który trafił do zespołu z Bzury Ozorków.

Jedyną niewiadomą w składzie Sudetów jest pozycja rozgrywającego. Bartosz Jerzyk czy Maciej Leński? Prawdopodobnie ten pierwszy dostanie szansę od początku spotkania. Pozostała piątka (+ libero) występuje niezmiennie od początku sezonu. Trener Kurzawiński rzadko decyduje się na roszady w składzie. Tak więc na ataku zagra Maciej Zając, przyjęciu – Marcin Ciesielski i kapitan zespołu Krzysztof Kurpiel, środku – Jarosław Pizuński i Paweł Kwapisiewicz, a na libero Piotr Wierzbicki. W ostatnim spotkaniu Sudety wygrały we własnej hali 3:1 z Rośkiem Syców. O ile w dwóch pierwszych seta kamiennogórzanie zagrali dobrze, tak w pozostałych partiach ich postawa pozostawiała wiele do życzenia. Takie wahania w grze siatkarzy z Dolnego Śląska można zauważyć od kilku spotkań. Jednak pojedynki takie jak z Czarnymi motywują podwójnie. Dodam tylko, że Sudety w tym sezonie przegrały tylko jeden mecz na wyjeździe ze Skrą II Bełchatów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved