Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Dominika Sieradzan: Brakuje nam ogrania i doświadczenia

Dominika Sieradzan: Brakuje nam ogrania i doświadczenia

fot. archiwum

- Dziewczyny z Dąbrowy zaryzykowały zagrywką i wyszło im to na plus. Naszą drużynę „zjadły" nerwy - stwierdziła Dominika Sieradzan, Polka w barwach francuskiej drużyny ASPTT Mulhouse. Jej zespół wysoko przegrał w LM w Dąbrowie Górniczej.

Można powiedzieć, że dziś przegrałyście mecz przez złe przyjęcie zagrywki, ale gdy pani stawała w polu zagrywki, to nerwowo było po drugiej stronie siatki.

Dominika Sieradzan:Nie wiem co powiedzieć, na pewno przegrałyśmy przez złe przyjęcie. Dziewczyny z Dąbrowy zaryzykowały zagrywką i wyszło im to na plus. Naszą drużynę „zjadły" nerwy.

Były momenty, gdy dochodziłyście drużynę z Dąbrowy Górniczej na dwa punkty, a potem myślami byłyście gdzie indziej.Wydaje mi się, że niektórym dziewczynom brakuje doświadczenia. Większość z nich ma po 21 lat, mimo że niektóre to są kadrowiczki, brakuje nam tego ogrania, spojrzenia jak jest nerwowo, chłodnego spojrzenia na boisko, na to co się dzieje.

Analizując skład wydawało się, że to wy jesteście faworytkami, ponieważ jest wiele dziewczyn z kadry, wiele doświadczonych zawodniczek.

Nie wiem, czy większe doświadczenie nie było po stronie drużyny z Dąbrowy Górniczej. To, że dziewczyny grają w kadrze, to nie znaczy że kadra Francji spisuje się na arenie światowej tak dobrze jak Polska. Już ten element przemawiał za zespołem z Dąbrowy. Gratuluję dziewczynom, gdyż zaryzykowały zagrywką i to im się opłaciło.

W lidze francuskiej jesteście na drugim miejscu, ciężko jest wam zdystansować RC Cannes.

Wprawdzie wynik przegranego meczu 1:3 mówi sam za siebie, lecz w setach walczyłyśmy, o czym świadczą wyniki 24:26, 23:25.. Nam brakuje ogrania, nie wiemy co zrobić w końcówkach setów z piłką.

Jak pani czuje się we francuskiej drużynie?

Bardzo dobrze, wręcz mogę pochwalić, że bardzo miło gra mi się we Francji.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved