Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Wciąż nie wiadomo, czy Polska zagra w Lidze Europejskiej

Wciąż nie wiadomo, czy Polska zagra w Lidze Europejskiej

fot. archiwum

Znany jest już skład dwóch grup przyszłorocznej Ligi Europejskiej kobiet. Do grona drużyn dołączyła reprezentacja Izraela. Wciąż nie wiadomo, czy w turnieju zagra reprezentacja Polski. Władze CEV podały także organizatorów turniejów finałowych.

W zeszły weekend w Luxemburgu obradowali przedstawiciele 12 federacji, które zostały zaproszone do drugiej edycji Ligi Europejskiej kobiet. Nie zabrakło wśród nich także przedstawiciela PZPS.

Do tej pory swój udział potwierdziło 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy.

Grupa A: Serbia, Rumunia, Wielka Brytania, Bułgaria
Grupa B: Izrael, Hiszpania, Turcja, GrecjaByć może dołączą do nich jeszcze cztery reprezentacje, w tym biało-czerwone. Federacje Białorusi, Chorwaci, Francji i Polski, przed zgłoszeniem do rozgrywek, muszą dopełnić formalności i podpisać umowę z telewizją. Ostateczny termin zgłoszeń upływa 12 grudnia. Jeśli do tego czasu wszystkie cztery ekipy zdążą z formalnościami, utworzona zostanie dodatkowa grupa.

Poznaliśmy także grupy w męskich rozgrywkach Ligi Europejskiej. W najbliższym czasie podany zostanie terminarz rozgrywek.

Grupa A: Hiszpania, Rumunia, Wielka Brytania, Słowacja
Grupa B: Turcja, Austria, Grecja, Portugalia

Turniej finałowy w męskich rozgrywkach zostanie rozegrany w Hiszpanii (Guadalajara), natomiast żeńskich w Turcji (miasto zostanie dopiero podane).

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved