Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Rafał Prus: Mamy świadomość swojej wartości

Rafał Prus: Mamy świadomość swojej wartości

fot. archiwum

W ósmej kolejce PlusLigi Kobiet zespół Budowlanych Łódź przegrał po tie-breaku z drużyną Stali Mielec. Mimo, iż obie ekipy mają po cztery zwycięstwa, w tabeli dzielą je aż cztery miejsca. - Z każdym można powalczyć i wygrać - mówi trener Stali Rafał Prus.

Czy wasza wygrana w Łodzi to niespodzianka?

Rafał Prus:Przede wszystkim chciałbym podziękować dziewczynom za walkę i determinację. Pokazaliśmy dzisiaj charakter i to, że tworzymy zespół. Mimo dużych kłopotów zdrowotnych moich dziewczyn, które spotkały je w tym tygodniu, a chciałbym powiedzieć, że nie są to tylko problemy o charakterze sportowym, moje zawodniczki podniosły rękawice i zwyciężyły. Czy niespodzianka – nie wiem, ale wiem, że zaskoczyliśmy dobrze grający zespół z Łodzi swoją dobrą dyspozycją, a szczególnie jeśli chodzi o funkcjonowanie naszego bloku. Myślę, że to miało decydujące znaczenie dla wyniku tego meczu.

Statystyki mówią, że obie drużyny zagrały słabo w przyjęciu.Było to bardzo widoczne, szczególnie w drugim secie, natomiast moje zawodniczki te złe przyjęcia nadrabiają bardzo dobra współpracą pomiędzy sobą i niejednokrotnie pokazały, że nie przeszkadza im to w dobrej wystawie. Dziewczyny mają w tym elemencie takie umiejętności jakie mają i na pewno złe przyjęcie nie ułatwia im gry. Natomiast cały sztab ludzi pracuje nad tym, by było coraz lepiej.

Po czterech porażkach odnieśliście cztery zwycięstwa. Atmosfera pewnie jest w tej chwili zupełnie inna?

Oczywiście, to nie ulega najmniejszej wątpliwości. Natomiast w tej chwili musimy pomyśleć nad tym, by siatkarki z kwadratu też trochę pograły. Mamy bardzo wyrównany skład i zawodniczki które nie wychodzą w pierwszej szóstce też mają duże umiejętności. Oczywiście jest bardzo ważne, gdy siatkarka wchodzi na jedną czy dwie akcje, zdobywa punkt zagrywką czy innym elementem, ale te dziewczyny mają większe ambicje. Będziemy nad tym bardzo pracować.

Czy to znaczy, że po tych ośmiu kolejkach wykrystalizowała się już meczowa szóstka?

Od pewnego czasu gramy tą samą szóstką, bo nasza gra po prostu zaskoczyła. Jednak pozostałe siatkarki również posiadają bardzo dobre umiejętności. Zawsze twierdziłem, że zespół tworzy 12 zawodniczek a nie 6. Gdyby każda z nich zdobyła choćby jeden punkt w tie-breaku, to nie musi grać całego meczu, a i tak udowodni swoją przydatność dla drużyny. Oczywiście wychodząc w danym meczu w pewnym ustawieniu, bierzemy również pod uwagę zespół rywali i ich ustawienie. Staram się patrzeć na drużynę, jako na całość. Jeśli środkowa swoją grą, tak zaabsorbowała blok przeciwnika, że nasza skrzydłowa miała ułatwione zadanie, to mimo iż nie zdobyła bezpośrednio punktu bardzo pomogła zespołowi i to jest najważniejsze. Jestem również pewien, że każda zawodniczka z całego zespołu Stali Mielec pokaże jeszcze w tym sezonie na co ją stać.

Macie tyle zwycięstw ile czwarta w tabeli drużyna Budowlanych Łódź. Mniejsza ilość punktów to tylko skutek wygrywania spotkań w pięciu setach.

Kiedy po czterech kolejkach mieliśmy na swoim koncie cztery porażki i 0 punktów nie było sensu patrzeć w górę tabeli. Słyszałem już głosy, że nasze miejsce w tabeli to miejsce numer 9. My mieliśmy jednak świadomość swojej wartości. Teraz gdy mamy na swym koncie cztery zwycięstwa i jedziemy, co prawda w ostatnim wagonie, ale jednak w pociągu, który zmierza w górę tabeli, też nie będziemy patrzeć na to z kim gramy i na którym miejscu jest nasz rywal. To spotkanie z Budowlanymi dało nam nie tylko dwa punkty, ale również świadomość swojej wartości. Wiemy już, że z każdym można powalczyć i wygrać. Dlatego nie jest ważne z którego miejsca awansujemy do play-off. Ważne by grać tak, by się tam dostać, a potem z każdym można powalczyć.

Teraz w waszym kalendarzu Aluprof i Muszynianka.

Z Muszynianką zagramy dopiero 22 grudnia, bo mecz został przełożony. Tak więc mamy teraz wolny weekend. Doskonale wiemy na co stać te ekipy. Powalczymy przynajmniej o jeden punkt, który bardzo by nam pomógł w awansie w górę tabeli. Stawka jest bardzo wyrównana i stać nas na wysokie miejsce. Udowodniliśmy to w Łodzi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved