Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Kocik rozwiązał kontrakt z Jadarem, Grzegorz Kosok zostaje

Marcin Kocik rozwiązał kontrakt z Jadarem, Grzegorz Kosok zostaje

fot. archiwum

Marcin Kocik nie jest już siatkarzem Jadaru Radom. Zawodnik rozwiązał kontrakt z klubem i najprawdopodobniej zagra w Katarze.  Na szczęście dla radomskiego jedynaka w PlusLidze, Grzegorz Kosok nie odejdzie do Asseco Resovii Rzeszów.

Trzy godziny trwało spotkanie prezes Jadaru Tadeusza Kupidury z trenerem Janem Suchem.Podczas, gdy chłopaki ostro pracowali na siłowni, my toczyliśmy poważną dyskusję na temat przyszłości klubu. I powiem tak – jej efekty będą widoczne już niedługo – podkreśla trener w rozmowie z RadomSport.pl.

Najważniejsze postanowienia spotkania dwóch najważniejszych obecnie osób w klubie podporządkowane są postawieniu kolejnego kroku w przyszłość już teraz. – Dlatego też, na moją prośbę, Grzegorz Kosok zostanie w Radomiu. Cieszymy się, że Resovia wyraziła zainteresowanie nim, ale w tej chwili nie możemy rozstać się z naszym podstawowym zawodnikiem – tłumaczy szkoleniowiec.

W międzyczasie kontrakt rozwiązał Marcin Kocik. Jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w kadrze Jana Sucha dawno zapomniał o kłopotach ze zdrowiem jakie trapiły go w poprzednim sezonem. Zgłaszając pełną gotowość do gry czuł się pełnoprawnym zawodnikiem przynajmniej od dobrych kilku tygodni. Tak naprawdę szkoleniowiec nie dał mu jednak szansy gry. Marcin Kocik wstrzymuje się od komentarzy na ten temat. Zaznacza jednak. – Delikatnie mówiąc, nie wszystko to co ostatnio czytałem na temat swojego zdrowia odpowiadało prawdzie…Doświadczonemu siatkarzowi w żadnym wypadku nie grozi bezrobocie. Najprawdopodobniej już w najbliższych dniach rozstrzygnie się czy wyjedzie do Kataru, skąd otrzymał bardzo atrakcyjną finansowo ofertę. – Rozmowy są zaawansowane. Chodzi o klub z Doha, stolicy księstwa – zdradza Marcin Kocik. – Kontrakt na Półwyspu Arabskiego obowiązywać miałby do czerwca przyszłego roku.

Dodajmy, w Katarze nie ma rozgrywek ligowych. Zespoły grają o Puchar Emira w kilku turniejach. Marcin Kocik nie byłby pierwszym siatkarzem z Polski w ciągle egzotycznym dla mieszkańca Europy kraju. W Katarze grał już Krzysztof Janczak. Epizod w rozgrywkach o Puchar Emira zaliczył też dobrze znany w Radomiu Piotr Lipiński.

Mimo wszystko ostatnio nasz cykl pracy bardzo się poprawił, wypracowaliśmy też bardzo ważne jej elementy. Do zespołu na stałe dołączył Jakub Bucki, który będzie odpowiadał za atak z Robertem Pryglem. Wojciech Żaliński w ostatnim meczu w Wieluniu udowodnił, że pozycja przyjmującego jest dla niego stworzona. A i współpraca Maikela Salasa z Jarosławem Macionczykiem wygląda coraz lepiej. Nic, tylko czekać na kolejne zwycięstwa – podkreśla trener Such.

 

Autorem tekstu jest Michał Podlewski

źródło: RadomSport.pl, SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved