Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Małgorzata Niemczyk: Stać nas na lepszą grę

Małgorzata Niemczyk: Stać nas na lepszą grę

fot. archiwum

W przegranym meczu z mielecką Stalą w składzie  Organiki Budowlanych Łódź zabrakło Małgorzaty Niemczyk. - Zdecydowanie stać nas na lepszą grę, nie wiem, z czego wynika to tracenie głowy - uważa liderka łódzkiego zespołu.

Kolejny mecz, z którego robimy prezent, tym razem mikołajkowy dla drużyny z Mielca. Wcześniej podobny zrobiłyśmy dla zespołu z Białegostoku. Zdecydowanie stać nas na lepszą grę, nie wiem, z czego wynika to tracenie głowy – uważa Małgorzata Niemczyk.Zawodniczki, które grają w Budowlanych, powinny wejść z pewnością siebie, powiedzieć sobie: jesteśmy lepsze, bardziej doświadczone – i zagrać swoją siatkówkę. W momencie, gdy zaczyna się taka szarpanina, oddajemy w prezencie przeciwnikowi siedem do dziewięciu punktów w secie.

W poniedziałkowym meczu łodzianki fatalnie przyjmowały zagrywki rywalek. Nie zachwyciły również środkowe, które miały być silną bronią Budowlanych. Mało grała Dominika Koczorowska, zawodziła Julia Szeluchina i nowy nabytek zespołu Wiesława Popika, Brazylijka Luana de Paula. Gra środkowych uzależniona jest od dwóch elementów – przede wszystkim od przyjęcia i od rozegrania. Jeżeli środkowe nie dostaną idealnej piłki pod rękę a rozgrywająca nie dostanie piłki idealnie przyjętej, to ciężko jest wykorzystać środek. Jednak w meczu ze Stalą nasze środkowe mogły zagrać lepiej, zbyt dużo było piłek nie trafionych w tempo – zauważa wielokrotna reprezentantka Polski, Malgorzata Niemczyk.

Słabszą postawę Brazylijki dostrzegł również trener zespołu. – W bloku miała dziś właściwie „pusty przebieg" w terminologii siatkarskiej – czyli mało bloków, tylko kilka wybloków. Miała straszyć atakiem ,wychodzić na przesunięta krótką, jednak z takim przyjęciem było to ciężko zrealizować – stwierdził szkoleniowiec Budowlanych, Wiesław Popik.Zespół Budowlanych Łódź z 13 punktami na koncie utrzymał czwartą pozycję w PlusLidze. W najbliższy piątek, najprawdopodobniej jeszcze bez Małgorzaty Niemczyk, łodzianki zmierzą się w Dąbrowie Górniczej z MKS.

źródło: inf. własna, TV Toya

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved