Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Maciej Dobrowolski: Powinniśmy się uderzyć w piersi

Maciej Dobrowolski: Powinniśmy się uderzyć w piersi

fot. archiwum

Zespoły z PlusLigi i PlusLigi Kobiet, które występują w europejskich pucharach rozpoczęły gorącą część sezonu. Rozgrywają spotkania praktycznie co trzy dni, co początkowo będzie odbijać się na ich dyspozycji. Dotknęło to m.in. PGE Skrę Bełchatów.

Mistrzowie Polski Ligę Mistrzów zainaugurowali od spotkania z CAI Teruel. Podopieczni Jacka Nawrockiego przegrali na wyjeździe 2:3. Długi mecz, podróż powrotna do kraju i osłabiony skład dały o sobie znać w spotkaniu ligowym przeciwko akademikom z Warszawy. Ci z kolei wyszli na parkiet na luzie, ze świadomością, że nie mają nic do stracenia. I to pomogło im wygrać 3:2. – Nie ma co ukrywać, że zawaliliśmy. Grali bardzo dobrze, ale my powinniśmy się uderzyć w piersi i przeanalizować swoje błędy. Warszawa grała bardzo dobrze, ale my też swoje dołożyliśmy do tej porażki – przyznał Maciej Dobrowolski w rozmowie z Pawłem Hochstimem z Dziennika Łódzkiego.

Teraz bełchatowian czeka pojedynek z mistrzem Serbii – Radnickim Kragujevac. Zawodnicy Skry traktują go bardzo poważnie, twierdząc, że będzie to najważniejsze spotkanie w ich grupie. Natłok spotkań sprawia jednak, że do każdego pojedynku przygotowują się w ostatniej chwili. – Na pewno Radnicki nas nie zaskoczy – twierdzi jednak rozgrywający Skry.

Oprócz meczu w europejskich pucharach podopieczni Jacka Nawrockiego rozegrają w tym tygodniu jeszcze dwa mecze: zaległy z AZS-em Olsztyn już w czwartek, zaś w sobotę na wyjeździe zmierzą się z Jadarem Radom. – Wiedzieliśmy o tym wcześniej i musimy ten grudzień przetrwać. Później powinno być już łatwiej – twierdzi Dobrowolski.Z zawodnikiem rozmawiał Paweł Hochstim, Dziennik Łódzki

źródło: Dziennik Łódzki, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved