Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Wyjazdowe zwycięstwo Ósemki Siedlce

II liga: Wyjazdowe zwycięstwo Ósemki Siedlce

Po niefortunnej 11. kolejce Ósemka Siedlce pewnie pokonała AZS UW Warszawa 3:0. Od początku sezonu forma AZS jest jak równia pochyła. Wiadomo, że w sporcie w każdej chwili sytuacja może się odwrócić, jednak dla UW ten moment jeszcze nie nastąpił.

W sobotnim pojedynku zdecydowanie dominowali siedlczanie. Jedynie w 2. secie AZS swoją grą dorównywał rywalom i miał szansę wygrać tę partię.

Siedlczanie wyszli na boisko bez lekko kontuzjowanego Krzaczka . Jego miejsce na środku zajął Bieliński. Skuteczną krótką Jesienia Ósemka zdobyła pierwszy punkt. Dalej na siatce walczył Łęgowski i to do niego należały kolejne 2 oczka. Zaledwie kilka minut po pierwszym gwizdku siedlczanie prowadzili 7:2 a o czas poprosił trener Edward Skorek . W trakcie przerwy hala wypełniła się okrzykami delikatnie spóźnionych siedleckich kibiców. Po powrocie na boisko, przy niesamowitym dopingu gra nabrała jeszcze większego tempa. Ósemka szła jak burza. Milewski rozgrywał piłki to na skrzydła to puszczał je środkiem, zostawiając także sobie znakomitą okazję do uderzenia "z drugiej" w punkt. Kolejną przerwę akademicy wzięli przy stanie 17:9. Dalej zagrywką siedlczanie zaczęli męczyć warszawskiego libero, któremu przyjęcie wychodziło coraz gorzej. Set do końca był pod kontrolą siedlczan, którzy unikali własnych błędów i pewnie szli po zwycięstwo. Tę partię dla swojej drużyny zakończył Bieliński uderzając ze środka.

Drugi set nie był już tak jednostronny. Akademicy nie dawali za wygraną, a w grę siedlczan wkradało się coraz więcej pomyłek. AZS przestał serwować na Kołodzieja, który w tym sezonie wyróżnia się znakomitym przyjęciem. Mniej precyzyjny odbiór siedlczan powodował, że Milewski miał ograniczone możliwości i większość piłek leciała na skrzydła. Z opresji siedlczan wyciągał Hachuła , który swoim atakiem ciągnął grę siedlczan. Pojedynek cały czas toczył się punkt za punkt. Mecz wymagał od obu zespołów dużej koncentracji i gry w obronie, zaś na siatce walka toczyła się między przyjmującymi obu drużyn. Przy stanie 17:17 na zagrywce pojawił się Milewski i dzięki jego zagrywkom oraz skutecznemu bloku siedlczan Ósemka wyszła na prowadzenie 21:17. Chwilę później podobna seria miała miejsce po stronie AZS-u, którzy doprowadzili do remisu 23:23 a po błędzie siedlczan na tablicy widniał wynik 24:23. Akademicy mieli już piłkę setową, którą obronił Bieliński, ustawiając skuteczny blok. Kolejną piłkę setową Ósemka obroniła również blokiem. Ogromne emocje siedleckich kibiców dawały wyraz w bardzo gorącym dopingu. To on mobilizował gości do wytężonej uwagi i gry do ostatniego gwizdka. Przy stanie 27:27 dwie piłki skończył Kuczko zdobywając tego seta dla Ósemki.

Trzecia partia miała bardzo wyrównany początek. Błędy po stronie siedlczan dawały darmowe punkty gospodarzom. Do stanu 11:11 akademicy łapali swoich gości blokiem i posłali kilka celnych ataków. Jednak po przerwie dla trenera Macieja Nowaka, AZS nie miał już najmniejszych szans. Idealne przyjęcie, asekuracja i gra w polu Kołodzieja pozwoliła Ósemce na dalszy rozwój akcji. Siedlczanie stawiali coraz częściej i coraz skuteczniej blok, tym samym odskakując akademikom kolejno na 13:11, 17:12, 20:14. Z każdą chwilą gra UW rozsypywała się coraz bardziej. Ósemka niesiona na skrzydłach dopingu swoich kibiców nie pozwoliła odebrać sobie cennych punktów i poszybowała ku zwycięstwu.

Mecz siedlczan z AZS-em mógł mieć różny przebieg, tym bardziej, że znów w składzie Ósemki brakowało podstawowego gracza. Bieliński znakomicie zastąpił Krzaczka, a cała drużyna nie odczuła jego braku. Ubiegłotygodniowa porażka wyraźnie zmobilizowała siedlczan do jeszcze większego skupienia i intensywniejszej gry. Po raz kolejny na medal spisali się także siedleccy kibice, którzy tworzą wspaniałą atmosferę nie tylko na swojej hali, lecz również na obcym terenie. Gra AZS-u pozostawiała wiele do życzenia, jednak Ósemka zdecydowanie poprawiła swój blok, co widać było szczególnie w 3 secie. Teraz przed zespołem trenera Nowaka wielkie wyzwanie, jakim jest mecz z obecnym liderem grupy – Pekpolem Ostrołeką. O przebiegu tego spotkania dowiemy się już za tydzień.

AZS UW Warszawa – Ósemka Siedlce 0:3

(16:25, 27:29, 17:25)

Ósemka Siedlce: Milewski,  Jesień, Łęgowski, Kuczko, Hachuła,  Bieliński i Kołodziej (libero)
AZS UW Warszawa: Pempiak, Bączek, Tomaszewski, Falkowski, Drabkowski, Pytlarz, Michalak (libero) oraz Zieliński i Pyziak