Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Będzie wzmocnienie w Białymstoku

Będzie wzmocnienie w Białymstoku

fot. archiwum

Od kilku dni na treningach Pronaru Zeto Astwa AZS Białystok przebywały dwie Bułgarki - Asya Dinowa i Weseła Bonczewa. Trener Wiesław Czaja miał zadecydować czy wzmocnią jego zespół. Ostatecznie zaproponował kontrakt Bonczewej.

Obie zawodniczki z pochodzą z Bułgarii. Asya Dinowa ma 24 lata i gra na pozycji skrzydłowej. Obecnie jest zawodniczką francuskiego Saint Chamond, chociaż pozostaje nadal siatkarką Slavii Sofia. Niewątpliwą zaletą Dinowej jest fakt, iż potrafi atakować zarówno prawą, jak i lewą ręką.

Weseła Bonczewa to 19-letnia rozgrywająca, która ma na swoim koncie występy m.in. w reprezentacji Bułgarii juniorek, z którą w zeszłym roku zajęła 4. miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorek w Meksyku.

Do Białegostoku miała przyjechać jeszcze trzecia Bułgarka – przyjmująca Sławina Kolewa, jednak zawodniczka zachorowała. Pozyskanie choćby jednej siatkarki oznacza, że AZS będzie musiał zapłacić jej obecnemu klubowi. Jak informował jednak Stanisław Łuniewski, jeden ze sponsorów drużyny, nie są to duże pieniądze.Ostatecznie Wiesław Czaja zaproponował umowę rozgrywającej, choć klub nadal ma zamiar poszukiwać zmienniczki dla Małgorzaty Cieśli.

źródło: Gazeta Współczesna, inf. własna, Kurier Poranny

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved