Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Zmiany w statucie PZPS

Zmiany w statucie PZPS

fot. archiwum

Na Walnym Zgromadzeniu Delegatów Polskiego Związku Piłki Siatkowej przyjęto dziś zmiany w statucie związku. Nad projektem nowelizacji zapisów tego dokumentu, Komisja Statutowa pracowała od czerwca bieżącego roku.

Uchwalone dziś zmiany dotyczą głównie: dokładnego wymienienia kosztów finansowych, które ponosi związek poprzez prowadzoną przez siebie działalnoścć, wprowadzenia instytucji Sądu Polubownego funkcjonującego przy PZPS oraz określenia zakresu jego działań, powołania komisji zajmującej się przyznawaniem licencji oraz formalne powierzenie organizacji rozgrywek ligowych spółce PLPS.

Zmiany w dokumencie zaakceptowało trzydziestu sześciu z pięćdziesięciu czterech znajdujących się na obradach delegatów. Dziesięciu z nich zagłosowało przeciw nowelizacji, a ośmiu wstrzymało się od oddania głosu. W ten sposób osiągnięto wymaganą ilość dwóch trzecich głosów poparcia zgromadzonych na sali delegatów. Aby Zgromadzenie mogło się odbyć konieczna była obecność co najmniej połowy wszystkich członków delegatury – obowiązek ten został spełniony.

Na zakończenie obrad, prezes PZPS Mirosław Przedpełski stwierdził – Przegłosowaliśmy zmiany, bo takie są realia i przepisy. Statut to powinny być jednak idee i działanie.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved