Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Winnik: Cały czas musimy patrzeć za siebie

Wojciech Winnik: Cały czas musimy patrzeć za siebie

fot. archiwum

Siatkarze z Olsztyna sprawiają ostatnio coraz więcej miłych niespodzianek. - Staramy się myśleć tylko i wyłącznie o naszej grze, o skutecznym przyjęciu, o blokowaniu, zagrywaniu, realizowaniu zadań taktycznych - mówi Wojciech Winnik.

Za wami kolejny, drugi już w ostatnim czasie niezły mecz, który jednak kończy się dla was pechowo, bo porażką w piątym, najważniejszym secie.

Wojciech Winnik:Tak, to prawda i muszę powiedzieć, że pozostał na pewno duży niedosyt, bo znowu uciekają nam punkty, a tak samo jak tydzień temu, kiedy graliśmy u siebie z Rzeszowem była szansa zapisania na koncie więcej niż tylko jednego punktu. No cóż, szkoda, że nie zakończyliśmy tych dwóch spotkań na naszą korzyść, już obojętnie nawet jakim wynikiem, niech byłoby to nawet 3:2. Bez wątpienia dałoby to nam komfort gry w kolejnych spotkaniach ligowych, a tak cały czas musimy patrzeć za siebie, bo zespoły, które są niżej jak my, czyli Radom, Wieluń i Warszawa, gonią nas sukcesywnie, cały czas zbliżają się do nas.

Przyznasz na pewno, że porównując mecze z Resovią i Jastrzębiem, ciężko oprzeć się uczuciu déjà vu.. Jak myślisz, co przeważyło, że te trzy ostatnie, decydujące sety należały znów nie do was, tylko do rywali?Faktycznie, za nami dwa niemal identyczne spotkania, tym bardziej jest nam naprawdę przykro, że oba ostatecznie przegraliśmy, bo choćby jedno zwycięstwo dałoby nam trochę więcej uśmiechu na twarzy. Osobiście myślę, że to nie wina naszej słabszej gry, tyko lepszej postawy jastrzębian w tych zwycięskich dla nich partiach. Może faktycznie, nasz zespół popełniał w nich trochę więcej błędów, ale błędy te wynikały ze znacznie lepszej gry Jastrzębskiego Węgla. Rywale zaczęli skuteczniej, mocniej serwować, czym odrzucili nas troszeczkę od siatki, a nasze ataki były przez to mniej efektywne.

Jadąc na tak trudny teren, jak hala na Szerokiej, wielu jeden punkt, który wy wywieźliście z Jastrzębia, brałoby w ciemno.

Mogę powiedzieć to tylko w swoim imieniu, ale myślę, że koledzy powiedzą podobnie, że nic sobie wcześniej nie kalkulowaliśmy. Wychodząc na spotkanie czy to z Rzeszowem, czy to z Jastrzębiem po prostu mieliśmy swoje założenia taktyczne, które chcieliśmy realizować. Nasz trener w pewnym momencie tego meczu nie patrzył nawet na wynik. Wiadomo, że końcowy rezultat jest niby sprawą najważniejszą, daje punkty do tabeli, ale wychodząc na parkiet staramy się o tym nie myśleć. Staramy się myśleć tylko i wyłącznie o naszej grze, o skutecznym przyjęciu, o blokowaniu, zagrywaniu, realizowaniu zadań taktycznych. Pewnie jeżeli byłby to koniec sezonu i ten jeden punkt coś nam dawał, to wtedy tak, wziąłbym go w ciemno, ale jestem sportowcem, uprawiam ten sport po to, żeby wygrywać. Tak samo podejdziemy również do pojedynku z Bełchatowem. Możemy nawet przegrać ten pojedynek, ale wychodząc z szatni, wychodzimy z niej po to, żeby walczyć – nigdy nie oddajemy spotkania przed meczem.

Do Olsztyna sprowadzono wam na ten rok brazylijski zaciąg, a mówię tu rzecz jasna o Paulo i Marcelo. Oprócz tego, że to solidni zawodnicy, obserwując ich grę można chyba śmiało dodać, że to przy tym wyjątkowo dobre duchy, które wprowadzają w wasze szeregi sporo pozytywnej energii.

No na pewno, są to bardzo dobrzy zawodnicy technicznie, a poza tym bardzo fajni ludzie prywatnie i naprawdę, świetnie uzupełniają nasz skład, świetnie wkomponowali się w ten zespół, zresztą ja też jestem tu nowy i staram się wkomponować jak umiem. (uśmiech) Co warto podkreślić, chłopaki nie mają żadnych problemów z porozumieniem się z resztą zespołu. Nawet jeżeli już zdarza się sytuacja, że któryś z nich nie może się dogadać, ktoś inny zawsze pomoże, więc jest naprawdę fajnie i oby tylko taka atmosfera utrzymała się, a wtedy nasza gra i wyniki będą zapewne sukcesywnie coraz lepsze.

* Rozmawiała Sylwia Kuś – przegladligowy.com

Całość wywiadu w serwisie przegladligowy.com

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved