Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Tomasz Walendzik: Okazaliśmy się mocniejsi psychicznie

Tomasz Walendzik: Okazaliśmy się mocniejsi psychicznie

fot. archiwum

Siatkarze BBTS Bielsko Biała po zaciętym pojedynku pokonali w Szczecinie Morze Bałtyk. - Okazaliśmy się mocniejsi psychicznie w końcówce i dzięki temu udało nam się wygrać - powiedział po meczu rozgrywający bielskiego zespołu, Tomasz Walendzik.

Pojedynek pomiędzy Morzem Bałtyk, a BBTS-em był bardzo ważny, szczególnie dla gospodarzy, którzy chcieli odbudować się po wcześniejszych porażkach. Mimo nierównej gry, obie ekipy stworzyły ciekawe i emocjonujące widowisko. – Spotkanie było dość nierówne. Ta drużyna, która popełniała mniej błędów, wygrywała sety. Na szczęście okazaliśmy się mocniejsi psychicznie w końcówce i dzięki temu udało nam się wygrać – uważa Tomasz Walendzik.

Każdy set tworzył osobną historię, a nawet kilkupunktowe prowadzenie jednej z ekip, nie dawało jej chwili odpoczynku. Wystarczy wspomnieć, że chociażby w pierwszej partii podopieczni Przemysława Michalczyka prowadzili 9:3, a chwilę później na tablicy wyników widniał remis po 13. W czwartej partii gospodarze mieli pięć „oczek" przewagi lecz bielszczanie błyskawicznie odrobili straty. – Raz jedna, raz druga drużyna próbowała gonić przeciwnika i udawało się, dlatego było tyle emocji – podkreśla rozgrywający BBTS-u.

W tie breaku grający na fali szczecinianie mieli kilka punktów przewagi. Czy wówczas Tomasz Walendzik wierzył w wygraną swojej drużyny? – Nie myślałem o tym. Starałem się robić swoje, nie patrzeć na przeciwnika, tylko wykonywać wszystko to, co robimy na treningach.Po dziesięciu kolejkach podopieczni Przemysława Michalczyka zajmują czwartą pozycję w tabeli. Przed sezonem z drużyny odeszło kilku wartościowych graczy i wydawało się, że bielszczanie nie będą mieli większych szans na wygrywanie z najlepszymi, a jednak im się to udaje. – Nie spodziewałem się tego, że będziemy tak wysoko. Z każdym kolejnym zwycięstwem czujemy się silniejsi, ale na następne mecze musimy się dobrze przygotowywać, bo ostatni zespół może wygrać z liderem. Liga jest bardzo nieprzewidywalna – kończy Walendzik.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved