Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: „Kolibry” przegrywają po tie-breaku

Serie A: „Kolibry” przegrywają po tie-breaku

Pięciosetowego, rozegranego na hali w Pesaro pojedynku do udanych nie zaliczą miejscowe siatkarki, które uległy MC-Carnaghi Villa Cortese. W wyjściowym składzie Scovolini pojawiła się Katarzyna Skowrońska, pauzująca podczas pojedynku w Lidze Mistrzyń.

Pomimo tego, że na drugiej przerwie technicznej seta pierwszego Scavolini prowadziło 16:14, po kilku chwilach przegrywało trzema punktami (21:19). Sytuacji tej nie zmarnowały siatkarki Cortese, które wygrały 25:22.

Zupełnie inaczej wyglądała partia kolejna, w której praktycznie od pierwszego gwiazdka arbitra sytuację kontrolowały gospodynie. Pięciopunktowy dystans dzielący je od rywalek na  pierwszej przerwie technicznej (8:3), na drugim obowiązkowym czasie powiększyły do ośmiu oczek (16:8). Wypracowanej wówczas przewagi siatkarki Scavolini nie oddały, pewnie wygrywając 25:19.

Praktycznie przez cały czas trwania trzeciego seta inicjatywa należała do koleżanek Katarzyny Skowrońskiej. Prowadziły one na pierwszej (8:5) i drugiej przerwie technicznej (16:8). Końcówka należała jednak do zawodniczek przyjezdnych, które pomimo prowadzenia Scavolini 21:18 szybko doprowadziły do wyrównanej walki. W ostatnich akacjach więcej zimnej krwi zachowały siatkarki Cortese wygrywając 26:24.

Bliźniaczo do otwarcia partii trzeciej wyglądały pierwsze akcje seta czwartego. Siatkarki z Pesaro zwycięskie schodziły na obydwie przerwy techniczne (8:6, 16:12). Tym razem nie pozwoliły one swym rywalkom na przeszkodzenie im w odniesieniu zwycięstwa. Pięciopunktową przewagę ze stanu 21:16 powiększyły one ostatecznie do sześciu oczek i zwyciężyły 25:19.

Pierwsze akcje tie-breaka zdecydowanie lepiej ułożyły się dla przyjezdnych, które w otwarciu wypracowały trzypunktowe prowadzenie (5:2). Siatkarki Scavolini straty te jednak odrobiły, a po chwili same miały dwa oczka  więcej na swoim koncie (10:8). Przebieg boiskowych wydarzeń zmienił się na niekorzyść Pesaro, gdy prowadziły one 12:11. Wtedy to bowiem cztery punkty z rzędu zdobyły ich rywalki, dzięki czemu wygrały 15:12.

Wśród siatkarek Scavoilni Pesaro najlepiej punktującą zawodniczką była Carolina Costagrande, która wywalczyła 25 oczek (dwadzieścia atakiem i pięć blokiem). Siedem oczek mniej na koncie drużyny zapisała Katarzyna Skowrońska (dwa zagrywką i szesnaście atakiem).

Najwięcej zdobyczy punktowych po stronie Cortese zapisała na swoim koncie Aurea Cruz, zdobywczyni dwudziestu pięciu oczek, z których dwadzieścia cztery padły po atakach, a jedno po zablokowaniu rywalki.

Scavolini Pesaro – MC-Carnaghi Villa Cortese 2:3
(22:25, 25:14, 24:26, 25:19, 12:15)

Scavolini: Usic (9), Garzaro (9), Skowrońska (18), Ferretti (2), Costagrande (25), Guiggi (15), Wijnhoven (libero) oraz Mari, Saccomani, Marinkovic i Boscoscuro

Cortese: Anzanello (13), Berg (17), Hasalikova (3), Secolo (17), Cruz (25), Bosetti (8), Cardullo (libero) oraz Nicora, Pinese i Luciani (2)

Wyniki i tabela po 8. kolejce Serie A kobiet.