Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Roman Murdza: Bardzo się cieszę ze zwycięstwa

Roman Murdza: Bardzo się cieszę ze zwycięstwa

fot. archiwum

W miniony weekend siatkarki AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski sprawiły swoim kibicom miły mikołajkowy prezent pokonując bez straty seta Chemika Police. Po tym spotkaniu trener Roman Murdza nie krył swojego zadowolenia.

Bardzo cieszę się, ze zwycięstwa, bo widać było, że Chemik jest poukładanym zespołem, a my jednak go pokonaliśmy po dobrym meczu – mówił trener Murdza.

Szkoleniowiec podkreślił przede wszystkim bardzo dobrą postawę swojej libero Małgorzaty Soji , która podbiła dużo bardzo trudnych piłek. – Dostała naszą wewnętrzną nagrodę. Podbiła dużo trudnych piłek, które poszły na kontrę i dzięki temu uciekaliśmy przeciwnikowi. Rzadko się tak zdarza, aby była taka współpraca z libero. Bardzo się z tego cieszę – opowiadał opiekun akademiczek z Ostrowca. Teraz przed zespołem spotkanie na własnym parkiecie z Remagum MOSiR Mysłowice, w którym z całą pewnością będzie zdecydowanym faworytem. Inny wynik niż zwycięstwo Anny Związek i koleżanek byłby na pewno sensacją.

Zawodniczki Chemika Police na pewno nie zaliczą tego meczu do udanych. – W tym meczu to ekipa z Ostrowca nie popełniała błędów, grała prostą siatkówkę i to wystarczyło. My popełniałyśmy ich mnóstwo w każdym elemencie. Walczyłyśmy na boisku ze sobą, a nie z drużyna przeciwną. Trudno powiedzieć, dlaczego tak wypadło to spotkanie. Nawet przegrywając 0:2 wcześniej potrafiłyśmy się podnieść, a w tym spotkaniu nie potrafiłyśmy wyzwolić w sobie emocji, które niejednokrotnie pozwalały na lepiej grać. My nie zagrałyśmy nawet na 50% swoich umiejętności. Teraz trzeba szybko zapomnieć o tym meczu i w kolejnym udowodnić, że nie jesteśmy dziewczynkami do bicia – mówiła środkowa polickiej ekipy Magdalena Soter. Teraz przed policzankami jednak o wiele bardziej trudne zadanie, bowiem już w sobotę do Polic przyjeżdża Trefl Sopot. O zwycięstwo będzie bardzo trudno, ale nie jest to wcale rzecz niemożliwa.źródło: inf. własna, kszo.info

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved