Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Podsumowanie 14. kolejki włoskiej Serie A

Podsumowanie 14. kolejki włoskiej Serie A

Podziałem punktów zakończył się szlagierowy mecz w Treviso, gdzie tamtejszy Sisley pokonał po tiebreaku Itas Trentino 3:2. W pozostałych spotkaniach górą byli faworyci. Mistrzowie Włoch, siatkarze Copry Piacenza w ten weekend pauzowali.

Miłą niespodziankę swoim kibicom sprawili siatkarze Acqua Paradisio Monza, którzy pokonali przed własną publicznością Vibo Valentia 3:0. Gospodarze przez całe spotkanie byli stroną dominującą. Nieco więcej problemów przysporzył im drugi set, którego wygrali ostatecznie do 23. Pierwszą partię siatkarze Acqua wygrali w stosunku 25:21, natomiast w trzeciej górowali nad swoimi rywalami, wygrywając 25:20.

MVP: Simone Buti

Acqua Paradisio Monza – Vibo Valentia 3:0
(25:21, 25:23, 25:20)

Tempa za to nie zwalniają zawodnicy z Cuneo, którzy po wczorajszym zwycięstwie 3:0 nad Andreoli Latina awansowali na drugie miejsce w ligowej tabeli. Mecz trwał zaledwie godzinę i piętnaście minut, ale gospodarze musieli się trochę namęczyć, aby rozstrzygnąć ten pojedynek w trzech setach. Każda z partii była bardzo wyrównana, i tak naprawdę ciężko było się pokusić o wytypowanie zwycięzcy. Jednak więcej zimnej krwi w końcówkach zachowywali gospodarze, wygrywając kolejno do 23,22 oraz 22.

MVP: Wijsmans Wout

Bre Banca Lanutti Cuneo – Andreoli Latina 3:0
(25:23, 25:22, 25:22)

Łatwej przeprawy nie mieli w spotkaniu z Prismą Taranto siatkarze RPA Perugia. Co prawda udało im się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale równie dobrze z kompletu trzech punktów mogliby się cieszyc przyjezdni, gdyby grali nieco rozważniej w końcówkach setów. Pierwszego zdecydowanie wygrali do 17 gospodarze. W drugim jednak schodzili z parkietu pokonani, przegrywając ostatecznie 27:29. Pozostałe dwie odsłony miały równie wyrównany przebieg. Ostatnie słowo należało mimo wszystko do graczy z Perugii, którzy w trzecią partii zwyciężyli w stosunku 26:24, natomiast w kolejnym secie triumfowali do 23.

MVP: Cristian Savani

RPA Perugia – Prisma Taranto 3:1
(25:17, 27:29, 26:24, 25:23)

Nie trzy, a tylko dwa punkty udało się wywieźć siatkarzom Trankewalderu Modena, z parkietu jednego z outsiderów rozgrywek Yogi Forli. Faworyzowani gracze z Modeny doznali porażki inauguracyjnej odsłonie, którą przegrali wysoko, bo aż 25:18. W kolejnych dwóch jednak pokazali oni swoją wyższość nad rywalem, wygrywając do 17 oraz 22. Gospodarze nie zamierzali rezygnować z odrobienia strat. Wysiłki te nie poszły na marne, bowiem w czwartej odsłonie okazali się oni lepsi od swoich rywali (25:21). W tiebreaku to goście byli górą, triumfując ostatecznie 15:11, i w całym meczu 3:2.

MVP: Marcus Popp

Yoga Forli – Trankewalder Modena 2:3
(25:18, 17:25, 22:25, 25:21, 11:15)

W konfrontacji zespołów walczących o przetrwanie górą zawodnicy Aranu Cucine Pineto Abruzzo, którzy uporali się z Esse – Ti Carillo Loreto, wygrywając 3:2. Gospodarze nie dali większych szans swoim rywalom w pierwszej partii, gromiąc ich do 17. Jednak drugi i trzeci set należał do przyjezdnych. Dzięki skuteczniejszej grze w końcówkach mogli się cieszyc z wygranych do 23. Czwarta odsłona była bliźniaczo podobna do pierwszej, i została wygrana przez graczy Aranu również do 17. W tiebreaku więcej do powiedzenia mieli ponownie gospodarze, którzy triumfowali ostatecznie 15:11

MVP: Osvaldo Hernandez

Aranu Cucine Pineto Abruzzo – Esse – Ti Carillo Loreto 3:2
(25:17, 23:25, 23:25. 25:17, 15:11)