Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gruszka: Mamy zespół zawodników walczących

Piotr Gruszka: Mamy zespół zawodników walczących

fot. archiwum

Po gładkiej przegranej ze Skrą Bełchatów, wydawało się, że siła Delecty Bydgoszcz nie jest taka, żeby stawiać ją w roli faworyta w meczach ze ścisłą ligową czołówką. Ten weekend pokazał, że bydgoszczanie jednak nieprzypadkowo liderują PlusLidze.

Niewątpliwie jednym z fundamentów bez którego trudno wyobrazić sobie takie wyniki bydgoszczan jest Piotr Gruszka. Zawodnik Delecty opowiada w wywiadzie dla serwisu nowiny.24.pl o czynnikach, które złożyły się na obecne miejsce Bydgoszczy w tabeli: – Cieszę się, że w Bydgoszczy został zbudowany zespół składający się z ludzi, którzy wiedzą, o co w tym wszystkim, czyli siatkówce chodzi. To jest zespół zawodników walczących. Powiedzieliśmy sobie, że w tym, co robimy musimy postawić na walkę i agresję. Tak było w meczu z Resovią. Grając przeciwko takim drużynom, jak Rzeszów nie można powiedzieć, "no dobra, teraz to wy sobie pograjcie, a my zagramy później".

Zawodnik potwierdził też, że mecz z Rzeszowem był dobry w wykonaniu jego drużyny, a trzy punkty mogą okazać się bardzo ważne w przekroju całego sezonu. Piotr Gruszka stwierdził też, że spotkanie z Resovią było pewnego rodzaju sprawdzianem siły Delecty w czołówce ligi, ale ostrożnie podchodzi do prognoz na przyszłość: – Co będzie dalej, trudno powiedzieć, ponieważ jest sześć zespołów, które będą się mocno biły o pierwszą czwórkę, nie mówiąc o rywalizacji o medale. Musimy dalej pracować, powtarzać i doskonalić te fajne elementy, które pokazaliśmy przeciwko Resovii.

Z Piotrem Gruszką rozmawiał Marek Blujźródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved