Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Przed spotkaniem MKS Dąbrowa Górnicza – ASPTT Mulhouse

LM: Przed spotkaniem MKS Dąbrowa Górnicza – ASPTT Mulhouse

fot. archiwum

Już jutro siatkarki Enion Energii MKS Dąbrowa Górnicza rozegrają drugi mecz w Lidze Mistrzyń. Tym razem przeciwnikiem dąbrowianek będzie ASPTT Mulhouse. MKS w pierwszej kolejce doznał porażki w meczu wyjazdowym ze Scavolini Pesaro 0:3.

Poza drugim setem, który podopieczne Waldemara Kawki przegrały 12:25, były one równorzędnym rywalem dla Włoszek. W niedzielę dąbrowska drużyna odniosła zwycięstwo w meczu wyjazdowym z Centrostalem Bydgoszcz 3:1, pomimo że w drużynie nie zagrały kontuzjowane: Marzena Wilczyńska i Katarzyna Gajgał. Jak widać Liga Mistrzyń ma służyć drużynie MKS-u przede wszystkim w zdobyciu doświadczenia, które ma później zaprocentować w PlusLidze Kobiet. Spotkanie z ASPTT na pewno będzie emocjonującym widowiskiem wszak można powiedzieć: z kim wygrać w tej grupie, jeśli nie z francuską drużyną?

Ekipa z Mulhouse ma w swoim składzie wiele zawodniczek, które są reprezentantkami Francji – Rybaczewski, Deborah Ortschitt, Alexia Djilali, Christine Bauer, co jest niewątpliwie atutem francuskiej ekipy. Barwy drużyny z pogranicza niemiecko – francuskiego reprezentuje też dobrze znana z występów na polskich parkietach Dominika Sieradzan. ASPTT niemal zawsze plasuje się w czołówce ligi francuskiej. W sezonie 2006/2007, 2007/2008 oraz w sezonie 2008/2009 drużyna z Mulhouse została wicemistrzem Francji. W obecnym sezonie drużyna ASPTT doznała jedynej porażki w lidze z RC Cannes i plasuje się na drugim miejscu w ligowej tabeli ze stratą czterech „oczek" do swoich rywalek z Cannes.

Jeśli chodzi o występy w europejskich pucharach to obecny sezon jest szóstym, w którym drużyna z Mulhouse gra w tych rozgrywkach. W sezonie 1993/1994 francuska ekipa dotarła do ćwierćfinału pucharu CEV, a w sezonie 1997/1998 zajęła trzecie miejsce w pucharze CEV. W sezonie 2005/2006 francuska ekipa grała w Pucharze CEV i zajęła drugie miejsce w grupie i nie uzyskała awansu do dalszej fazy tych rozgrywek. W dwóch poprzednich sezonach: 2007/2008 oraz 2008/2009 drużyna z Alzacji zajęła odpowiednio czwartą i trzecią lokatę w swojej grupie. W poprzednim spotkaniu Ligi Mistrzyń francuska ekipa doznała porażki z VakifGunesTTelkom Stambuł 0:3. Większe ogranie oraz obycie na europejskiej arenie przemawiają za drużyną z Alzacji, jednak dąbrowianki na pewno łatwo się nie poddadzą.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved