Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krystian Pachliński: Zabrakło szczęścia

Krystian Pachliński: Zabrakło szczęścia

Siatkarzom Morza Bałtyk Szczecin nie udało się przerwać złej passy. W minionej kolejce po walce ulegli  zespołowi BBTS Bielsko-Biała. Jednak zawodnicy cieszyli się z lepszej gry i jednego punktu. - Zabrakło troszeczkę szczęścia - mówi Krystian Pachliński.

Zwycięstwo było naprawdę blisko…

Krystian Pachliński: Dokładnie. W tie-breaku zabrakło troszeczkę szczęścia. Jeden mały punkcik zadecydowałby o tym, że przechylilibyśmy szalę zwycięstwa na swoją korzyść, byśmy w Szczecinie zostawili dwa punkty. Tak się nie stało. Przeciwnicy grali do końca i wygrali tego seta i całe spotkanie. To oni się cieszą z dwóch punktów, a my z jednego też się będziemy cieszyć. Trzeba te punkty powolutku zbierać. Myślę, że będzie coraz lepiej. Przełamaliśmy się i oby tak dalej.

Tym bardziej, że już niedługo przed wami trudne mecze z zespołami, z którymi będziecie walczyć o utrzymanie m.in. z Pronarem Hajnówka i AZS Nysa.

Myślę, że te mecze będą, jeżeli nie najważniejsze, to jednymi z ważniejszych. Te zespoły zajmują jedne z ostatnich miejsc w tabeli tak samo, jak my. Pojedziemy walczyć i mam nadzieję, że będą to mecze rozstrzygnięte na naszą korzyść.

Można być optymistą tym bardziej, że widać przede wszystkim postęp w waszej grze po ostatnich nieudanych meczach.

– Dokładnie. Mimo tego, co dzisiaj widzimy na tablicy, czyli 3:2 dla przeciwnika cieszy poprawa gry. I to jest dobry prognostyk na przyszłość. Będziemy niedługo grali z zespołami w naszym zasięgu i oby tak dalej. Tylko, że trzeba wygrywać te mecze, a niestety dziś zabrakło trochę szczęścia.

Ten wynik pozwoli wam się też odbudować psychicznie, bo nie da się ukryć, że ostatnio przeżywaliście trudne chwile.

Ten mecz był takim przełomowym meczem. Usiedliśmy z chłopakami, porozmawialiśmy o tym, co trzeba poprawić w naszej psychice. Myślę, że ten jeden punkcik sprawi, że nastąpi przełamanie i będzie coraz lepiej.