Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Historyczna wygrana Extrans Patrii

II liga: Historyczna wygrana Extrans Patrii

fot. archiwum

Po jedenastu porażkach z rzędu Extrans Patria Sędziszów wygrała pierwszy ligowy pojedynek w historii występów w drugiej lidze. I było to zwycięstwo jak najbardziej zasłużone. Siatkarki Patri pokonały MOSiR Jasło 3:0

Podopieczne trenera Bogdana Dudka przewyższały przyjezdne we wszystkich elementach siatkarskiej sztuki. Na parkiecie rządziła rutynowana Monika Bartnicka. Debiutująca w Extrans Patrii rozgrywająca z Łańcuta w decydujących momentach brała ciężar gry na swoje barki. Słowa pochwały należą się jednak całemu zespołowi zwyciężczyń. Zagrał on bowiem z wielką determinacją, sportową złością i wiarą we własne możliwości czego brakowało mu we wcześniejszych spotkaniach. Na słabszą postawę Jaślanek wpływ miały braki kadrowe. Triumf z MOSiR-em sprawił, że w sędziszowskim klubie powiało optymizmem. Wygrana była bardzo potrzebna tak mojemu zespołowi jak i sędziszowskiej społeczności. To pierwsze zwycięstwo w drugiej lidze jest bardzo ważne ze względów psychologicznych. -Jedziemy na następny mecz do Krzeszowic po kolejną wygraną – mówił po meczu uradowany Wiesław Kozieł, prezes klubu. Mecz obserwował Wiesław Radomski, prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej.

Extrans Patria Sędziszów Młp. – MOSiR Jasło 3:0
(25:15, 25:22, 25:19)

Składy zespołów:Extrans Patria: Baran, Matejek, Chmura, Młocek, Hajduk, Chmiel, Wrona (libero) oraz Bartnicka ,Pyrć.
MOSiR: Bajorek, Kutyła, Kosiba, Michoń-Szczytowicz, Kamińska, Stadnicka, Bury (libero) oraz Maciejowska-Gunia, Kowalczuk.


Adam Pasterz (trener MOSiR Jasło): – Extrans Patria była lepsza od mojego zespołu grającego w osłabieniu przez kontuzje i choroby. Miejscowym na pewno pomogło doświadczenie pozyskanej niedawno Moniki Bartnickiej. Obie drużyny stać na zachowanie statusu drugoligowca w kolejnym sezonie.

Bogdan Dudek (trener Extrans Patrii Sędziszów Młp.): – Jestem zadowolony z wszystkich zawodniczek. Nie wyróżniam żadnej. Mecz z Jasłem pokazał, że drużynę stać na dobrą grę. Wierzę w kolejne zwycięstwa. Chciałbym aby apogeum formy przyszło na pojedynki decydujące o utrzymaniu. Mój zespół ma spory potencjał i zasługuje na grę w drugiej lidze.

Wiesław Radomski (prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej): – Drużyna z Sędziszowa zwyciężyła zespół z Jasła jak najbardziej zasłużenie. Gospodynie zdecydowanie górowały nad przyjezdnymi. Bardzo dobrze na rozegraniu spisywała się Monika Bartnicka. Uważam, że zarówno zespół z Sędziszowa i Jasła mają możliwości utrzymania drugiej ligi na następny sezon. Jak tylko czas mi pozwoli będę częściej oglądał ligowe pojedynki Extrans Patrii. Chciałbym pogratulować miejscowym działaczom świetnej organizacji zawodów.

źródło: Reporter Gazeta

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved