Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Ważne zwycięstwo torunianek

I liga K: Ważne zwycięstwo torunianek

Siatkarki Budowlanych Toruń pokonały na własnym parkiecie MOSiR Mysłowice 3:1 i utrzymały piąte miejsce w tabeli. Podopieczne trenera Mariusza Soi w następnej kolejce będą pauzować, a przedostatnie w tabeli mysłowiczanki jadą do Ostrowca Św.

Po rezygnacji z funkcji szkoleniowca siatkarek MOSiR Mysłowice Stanisława Guzaka jego miejsce zajął Sebastian Michalak. To trener, który prowadził mysłowicki zespół w II lidze i wraz z nim awansował do wyższej klasy rozgrywkowej, świetnie znający się z zawodniczkami i doskonale znany w klubie. Zmiana na stanowisku szkoleniowca nie przyniosła jednak oczekiwanych zmian i MOSiR po kolejnej porażce ma coraz trudniejszą sytuację w ligowej tabeli.

Dwa pierwsze sety sobotniego spotkania przebiagały wyraźnie pod dyktando gospodyń, które niemal zmiotły rywalki z parkietu. Wygrane do 16 i 12 zapowiadały, ze całe spotkanie skończy się blamażem MOSiR-u, a mecz będzie trwał "godzinę z prysznicem". Zawodniczki gości popełniały wiele błędów w przyjęciu i zupełnie nie radziły sobie z trudną zagrywką torunianek.

Losy mecz zaczęły się jednak odwracać i dość niespodziewanie to podopieczne Sebastiana Michalaka wygrały trzeciego seta. Kibice na trybunach zaczęli sobie przypominać dwa ostatnie spotkania, w których Budowlane prowadziły już 2:0, a przegrały 2:3. – Najpierw graliśmy swoje, a przeciwnik na wiele pozwalał. Potem znowu stanęły mi przed oczami mecze z Rumią i Policami. Zaczęliśmy popełniać błędy, a MOSiR lepiej serwował i zrobiło się nerwowo – mówił cytowany przez Gazetę Pomorską Mariusz Soja.

Tym razem jednak głównie dzięki dobrej grze w polu zagrywki Judyty Szulc torunianki w porę się ocknęły i po wygraniu czwartej partii spotkania cieszyły się z trzech punktów.

Budowlani Toruń – MOSiR Mysłowice 3:1
(25:16, 25:12, 22:25, 25:19)