Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Dominika Sieradzan znowu zagra w Polsce

Dominika Sieradzan znowu zagra w Polsce

fot. archiwum

Dobrze znana z polskich ligowych parkietów Dominika Sieradzan obecnie występuje we francuskim ASPTT Miluza. Jutro zespół z Francji zawita do Polski, bowiem będzie rywalem  Enion Energii MKS-u Dąbrowa Górnicza w drugiej kolejce Ligi Mistrzyń.

Jak to się stało, że Dominika Sieradzan wylądowała w lidze francuskiej?

– Po zawirowaniach jakie były w ubiegłym roku w Kaliszu zastanawiałam się, czy pomału nie kończyć przygody z siatkówką. Propozycji, które by mnie interesowały, nie było zbyt wiele. Przez przypadek wyszła propozycja Miluzy. Jestem już u schyłku kariery. Chciałam zobaczyć jak to jest grać poza granicami Polski. To był już ostatni dzwonek i tak się znalazłam we Francji.

Co zadecydowało o takim wyborze?– Kiedy przyszedł czas rozmów nie było żadnych problemów z dogadaniem się, więc podjęłam decyzje, że wyjadę i zobaczę jak to jest.

Grała pani przez długie lata w naszym kraju. Jak Pani ocenia rozgrywki we Francji? Co jest lepszego a co gorszego od PlusLigi Kobiet?

– Na pierwszy rzut oka widać mniej wyrównaną ligę, ale jeśli chodzi o inne, poza meczowe warunki, to nie widzę żadnej różnicy. Zainteresowanie siatkówką jest dużo mniejsze niż w Polsce.

* autorem tekstu jest Miłosz Marek (SportoweFakty.pl)
* więcej na SportoweFakty.pl

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved