Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wielka tragedia Dawida Murka

Wielka tragedia Dawida Murka

fot. archiwum

Dawida Murek, były reprezentant Polski podczas akcji w bloku w trzecim secie meczu w Kędzierzynie Koźlu opadł źle na ziemię i w doznał przerażająco wyglądającej kontuzji nogi. Jutro okaże się, jak poważny jest uraz przyjmującego z Częstochowy.

Drastyczne chwile przeżywali zarówno kibice, jak i zawodnicy w kędzierzyńskiej hali. W trzecim secie w jednej z akcji Dawid Murek starał się wspólnie z Wiśniewskim zablokować rywala. Złe stąpnięcie po bloku spowodowało uraz lewej nogi. Nienaturalne wykrzywienie dolnej kończyny zawodnika przywołało od razu fizjoterapeutów, by udzielić pierwszej pomocy. Ci szybko nastawili nogę, pojawiły się nosze i zawodnik został przewieziony do szpitala. Murek do końca pozostawał przytomny i zachowywał zimną krew. Wyjeżdżając na noszach uniósł rękę, w geście, że "jest ok".

Przerażający widok wstrząsnął wszystkimi w kędzierzyńskiej hali. Zawodnikom trudno było powrócić do swojej wcześniejszej gry, wszyscy nie mogli uwierzyć w to co się stało. – Wygrajmy to dla Dawida – krzyczał na przerwie Grzegorz Wagner, mobilizując swoich zawodników do gry.

Największą tragedię przeżywa jednak sam zawodnik. Tak straszna kontuzja, nie dość, że bolesna, to nie wiadomo na jak długi czas wykluczy Dawida z siatkówki Od razu z hali siatkarza przewieziono do szpitala.
Jak poinformował nas w rozmowie telefonicznej Konrad Pakosz, prezes AZS Częstochowa, Dawid Murek w dniu jutrzejszym zostanie przewieziony do Katowic, gdzie zostanie poddany zabiegowi. Ze wstępnej diagnozy wynika, że przyjmujący częstochowian zostanie wykluczony z gry na 6-8 tygodni.

Natomiast serwis reprezentacja.net poinformował dziś, że Dawid Murek jest już po pierwszym zabiegu operacyjnym, ale na pewno na tym interwencje chirurgiczne się nie zakończą. Jak wynika z relacji trenera odnowy AZS Zbigniewa Sznobera, zawodnik miał otwarte złamanie kości.

źródło: inf. własna, reprezentacja.net

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved