Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Kolejna porażka Joanny Kaczor

Serie A: Kolejna porażka Joanny Kaczor

Zajmujący dziesiąte miejsce w tabeli przed inauguracją ósmej kolejki włoskiej Serie A RebecchiLupa Piacenza uległ po czterech setach Desparowi Perugia. Jest to już szósta przegrana zespołu, w którym  występuje  atakująca reprezentacji Polski - Joanna Kaczor.

Pomimo czteropunktowego prowadzenia na drugiej przerwie technicznej w secie pierwszym (16:12), siatkarkom z Piacenzy nie udało się doprowadzić do korzystnego dla siebie rozstrzygnięcia inauguracyjnej odsłony. Ich rywalki po wznowieniu doprowadziły do wyrównania 17:17, a po kilku chwilach prowadziły już 21:19. Zespół Joanny Kaczor zdołał jeszcze doprowadzić do wyrównania (21:21), ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowały siatkarki Desparu, które ostatecznie wygrały 25:22.

Pomyślnie dla zwyciężczyń poprzedniej odsłony rozpoczął się set drugi, bowiem siatkarki z Perugii wypracowały trzypunktową przewagę w otwarciu (3:0), którą utrzymały do pierwszej przerwy technicznej (8:5). Po wznowieniu, koleżankom reprezentantki Polski udało się wyjść na pierwsze w partii drugiej prowadzenie 10:9. Chwilę później to jednak Despar cieszył się z dwupunktowej przewagi nad rywalem (12:10). Sytuacja na korzyść Piacenzy zaczęła zmieniać się po zdobyciu pięciu oczek z rzędu przez zawodniczki tego zespołu (15:12). Pomimo tego, że ich rywalkom dwukrotnie udało się doprowadzić do remisu (18:18, 21:21), zmotywowane siatkarki z Piacenzy nie pozwoliły im na przeszkodzenie w odniesieniu zwycięstwa 25:22.

Przyjezdne, jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną w trzecim secie wypracowały czteropunktową przewagę nad rywalkami (8:4). Siatkarkom z Piacenzy udało się po wznowieniu zmniejszyć straty do jednego oczka (12:11, 14:13), a po chwili doprowadzić do wyrównania 15:15. Pomimo tego, że  schodziły zwycięskie na drugą przerwę techniczną (16:15) oraz prowadziły wyrównaną walkę z przeciwniczkami po powrocie na boisko, ponownie nie udało im się utrzymać dobrej dyspozycji w końcówce seta. Sytuację tą bez skrupułów wykorzystały siatkarki Desparu, które zwyciężyły 25:22.

Zmotywowane gospodynie od mocnego uderzenia rozpoczęły czwartą i jak się później okazało ostatnią odsłonę spotkania. Siatkarki z Piacenzy bardzo szybko objęły trzypunktowe prowadzenie nad rywalkami (5:2), by po chwili powiększyć je do pięciu punktów (7:2). Korzystny dla siebie rezultat udało im się utrzymać do stanu 10:5. Wtedy to bowiem zawodniczki Desparu Perugia włączyły drugi bieg i doprowadziły do wyrównania 12:12 oraz walki punkt za punkt. Wymiana ciosów trwała do stanu 17:17, kiedy to przyjezdne rozpoczęły swój triumfalny pochód po zwycięstwo. Zespół Joanny Kaczor praktycznie stanął w miejscu, zdobywając od tego momentu zaledwie jeden punkt, przy ośmiu zapisanych na koncie rywalek.

Zawodniczką meczu wybrano Antoninę Zetovą (Despar Perugia)

RebecchiLupa Piacenza – Despar Perugia  1:3
(22:25, 25:22, 22:25, 18:25)

RebecchiLupa Piacenza: Dall’Ora (9 pkt.), Angeloni, Kaczor (18), Borrelli (16), Nicolini, Stufi (9),Croce (libero), Beier, Jerkov (8), Rondon (8).

Despar Perugia: Lehtonen (14 pkt.), Quaranta (12), Leggeri (10), Zetova (26), Weiss (2), Dushkyevich (5), Arcangeli (libero)oraz Pincerato, Vasileva.

Wyniki i tabela po 8. kolejce Serie A kobiet.