Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Prygiel: To zwycięstwo było nam potrzebne

Robert Prygiel: To zwycięstwo było nam potrzebne

W przysłowiowym meczu o sześć punktów lepsi okazali się radomianie, którzy pokonali wczoraj Siatkarza Wieluń 3:1. Na pomeczowej konferencji kapitan Jadaru, Robert Prygiel, przyznał: - To zwycięstwo było nam potrzebne jak rybie woda.

Robert Prygiel (kapitan Jadaru Radom): – To zwycięstwo było nam potrzebne jak rybie woda. Cieszymy się niezmiernie, bo przegrana tutaj praktycznie by nas eliminowała z gry o play-off, a chcemy uniknąć gry o utrzymanie. Ten mecz mógł równie dobrze zakończyć się odwrotnym wynikiem. Dopisało nam w końcu trochę szczęścia, mieliśmy do tej pory sporo szans, których nie udało się wykorzystać, a dzisiaj się udało. Spadło z nas powietrze i teraz czekamy na kolejne mecze. Mam nadzieję, że zaczniemy już grać skutecznie.

Andrzej Stelmach (kapitan Siatkarza Wieluń): – Chciałem pogratulować zespołowi z Radomia. Robert już wszystko powiedział, ten mecz się tak układał, że mógł być taki sam wynik dla nas. Ten trzeci set gdzie chłopaki z Radomia zrobili cztery punkty z rzędu od stanu 24:22 i wyciągnęli naprawdę ciężką sytuację, to odwróciło wynik spotkania, chociaż w czwartym secie próbowaliśmy walczyć i też się skończyło na przewagi. Tak jak Robert powiedział, szczęście było dzisiaj po ich stronie, ale zawsze szczęście sprzyja lepszym, dzisiaj byli lepsi i wygrali, mają trzy punkty. My mamy zero, a końcówka tabeli zrobiła się bardzo ciasna.

Jan Such (trener Jadaru Radom): – Obawiałem się tego meczu. W ostatniej kolejce zagraliśmy słaby mecz w Olsztynie, zresztą tak jak Pamapol. Przegraliśmy w tym sezonie dużo końcówek tak ja oni dzisiaj, myśmy takie końcówki przegrywali z Delectą, z Jastrzębskim Węglem, przegrywaliśmy także w Olsztynie i Warszawie. Dzisiaj wygraliśmy, czemu to zawdzięczać? Może Mikołajowi, że się do nas uśmiechnął. Były w końcówce pewne założenia taktyczne, np. wszedł Żaliński i „nie prał" silnie, tylko kiwnął za blok, zatrzymany został Lubiejewski. Dużo szczęścia, bo jedna piłka w drugą stronę i ten mecz mógł się potoczyć w odwrotnym kierunku. Bardzo dobrze graliśmy blokiem, szesnaście bloków przy pięciu Pamapolu. Za to był bardzo słaby atak, szczególnie w pierwszym secie, mieliśmy skuteczność 22%. Za mało graliśmy środkiem, na skrzydłach Prygiel, Hernandez i Pawliński byli blokowani. Mnie cieszy to, że zdobywamy punkty w Warszawie i tutaj właściwie bez Kubańczyków, którzy są ostatnio w słabszej dyspozycji, dzisiaj Salas pomógł zagrywką, w Warszawie zawalił końcówkę w tie-breaku. Hernandez też coś nie ma sił, gra za przyjęcie i dobrą obronę, bo w ataku bardzo słabo. Bardzo cenne zwycięstwo, dzisiaj z tej czwórki, która została, może dołączy jeszcze do niej Częstochowa bo grała łatwiejsze mecze i zdobyła parę, mamy najlepszy układ bo mamy Olsztyn, Politechnikę i Wieluń u siebie. Wieluń ma dość trudną sytuację, trzy wyjazdy, z tym że można wygrywać i na wyjeździe.

Damian Dacewicz (trener Siatkarza Wieluń): – Pogratuluję też zespołowi z Radomia i trenerowi Janowi Suchowi, bo to bardzo cenne zwycięstwo. My czekaliśmy na Radom i chcieliśmy zagrać o trzy punkty. Niestety ten nieszczęsny trzeci set pokazał, że dwupunktowa przewaga w siatkówce niczego nie daje, jeżeli kolejnych piłek się nie kończy, to role spotkania się odwracają i przeciwnik wygrywa tą partię. W czwartej to Radom kontrolował przebieg tego seta grając pewnie, a my nie ustrzegliśmy się błędów w przyjęciu, rozgrywający nie mogli przyśpieszać gry na bloku, mało też było naszych punktowych bloków. Przy słabszym przyjęciu nie wszyscy zawodnicy radzili sobie z dobrym, szczelnym blokiem radomian. I tym zdobywali oni cenne punkty i tą końcówkę, którą przegraliśmy to właśnie za sprawą bloku Radomia. Krzywdę robił nam Robert Prygiel, mimo tego że mieliśmy ustawione akcje w bloku i obronie, to nie potrafiliśmy podbijać, nie broniliśmy albo kupowaliśmy auty, to były pojedyncze akcje które decydują o tym czy mecz się wygrywa, czy nie.