Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Komplet punktów dla dąbrowianek

PlusLiga Kobiet: Komplet punktów dla dąbrowianek

Centrostal Bydgoszcz w starciu z MKS Dąbrową Górniczą poniósł piątą porażkę z rzędu. Bydgoszczanki zwyciężyły w pierwszym secie, jednak w kolejnych partiach podopieczne Waldemara Kawki wzmocniły zagrywkę i od tej pory dyktowały warunki.

Początek pierwszej partii ułożył się po myśli gospodyń, którym udało się szybko uzyskać czteropunktową przewagę (8:4). Bydgoszczanki nie pozwoliły swoim rywalkom na złapanie kontaktu. Na drugą przerwę techniczną podopieczne Piotra Makowskiego schodziły z prowadzeniem 16:13. Prym w drużynie Centrostalu wiodły przede wszystkim Kuligowska, Kowalkowska oraz Mróz. Jak się później okazało wystarczyło to tylko na wygranie inauguracyjnej partii, w której triumfowały ostatecznie 25:20.

W kolejnych odsłonach bydgoszczankom nie szło już tak dobrze. W drugim secie nie istniały one praktycznie na parkiecie. Dąbrowianki wręcz je zdemolowały, górując w niemalże każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Gospodynie były w stanie nawiązać równorzędną walkę do pierwszej przerwy technicznej, na której prowadziły 8:7. Później na parkiecie istniał tylko jeden zespół. Zawodniczki z Zagłębia zdecydowanie wzmocniły zagrywkę, co miało bezpośrednio swoje przełożenie na wynik tej partii. Na drugiej przerwie technicznej podopieczne trenera Kawki prowadziły 16:10. Ich prowadzenie z minuty na minutę rosło, aż w końcu wzrosło do dziesięciu punktów 21:10. Przyjezdne wygrywają tę fazę meczu 25:11.

Kolejna odsłona była najbardziej wyrówna spośród wszystkich czterech. Jednak jej początek wcale na to nie wskazywał. Dąbrowiankom udało się już na wstępie tego seta zgromadzić czteropunktową zaliczkę (8:4). Ich dominacja na parkiecie nie podlegała żadnej dyskusji. Znakomicie w szeregach gości poczynały sobie Szczurek, Sadowska oraz Sieczka. Przewaga ekipy z Dąbrowy Górniczej rosła z każdą akcją i w pewnym momencie sięgnęła ona aż siedmiu oczek (21:14). Najwyraźniej tak wysoka zaliczka nieco je rozluźniła. Bydgoszczanki wzięły się za odrabianie strat i wszystko rozstrzygnęło się w grze na przewagi, w której lepsze ponownie okazały się przyjezdne, wygrywając 26:24.

Wyrównana walka w czwartej partii toczyła się do stanu 7:8 dla gości. Siatkarki z Bydgoszczy nie potrafiły znaleźć recepty na dobrze dysponowane tego dnia dąbrowianki. Problemy z przyjęciem zagrywki oraz brak skutecznego ataku to w głównej mierze zadecydowało o porażce w tym secie. Zespół MKS-u wielkimi krokami podążał po kolejne trzy punkty w tym sezonie. Przy stanie 21:17 było już pewne, że nie oddadzą one zwycięstwa w meczu. Ostatecznie podopieczne Waldemara Kwaki triumfowały 25:20 i w całym spotkaniu 3:1.

Statuetkę MVP przyznano libero MKS Dąbrowa Górnicza, Krystynie Tkaczewskiej.

Centrostal Bydgoszcz – MKS Dąbrowa Górnicza 1:3
(25:20, 11:25, 24:26, 20:25)