Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Dębiec: Będę tę rywalizację traktował jako naukę

Michał Dębiec: Będę tę rywalizację traktował jako naukę

fot. archiwum

Wczorajsza wygrana w meczu 8. kolejki PlusLigi pozwoliła siatkarzom Delecty Bydgoszcz utrzymać się na pozycji lidera męskiej ekstraklasy. O tym spotkaniu oraz o planowanych zmianach w zespole Waldemara Wspaniałego opowiada Michał Dębiec.

– Na gorąco ciężko cokolwiek powiedzieć – podsumował tuż po zakończeniu spotkania libero Delecty Bydgoszcz. – Myślę, że to był mecz błędów z obu stron. Rzeszów nie wykorzystywał swoich szans na kontrach, my za to staraliśmy się nie popełniać błędów i byliśmy skuteczni. Udało się wygrać na bardzo trudnym terenie. Bardzo się cieszymy.

Kilka dni temu pisaliśmy o pozyskaniu przez bydgoski klub amerykańskiego libero – Richard’a Lambourne’a, siatkarza, który w latach 2006-2008 występował na parkietach polskiej ekstraklasy w barwach AZS-u Olsztyn, a ostatnio był zawodnikiem rosyjskiego Lokomotivu Biełgorod.

Reprezentant USA ma na koncie nie tylko sukcesy klubowe. W 2008 roku z kadrą wygrał Ligę Światową, a co najważniejsze zdobył złoto na Igrzyskach Olimpijskich. Z kolei w latach 2005 i 2007 odbierał złoty medal rozgrywek Copa America.Dla Delecty będzie to na pewno duże wzmocnienie, ale czy dotychczasowy libero bydgoszczan nie obawia się teraz o swoją pozycję na boisku?

– Na pewno od takiego zawodnika, jakim jest Rich, można się wiele nauczyć – tłumaczy Dębiec. Będę tę rywalizację zarazem traktował jako naukę.

Czy sprowadzenie nowego zawodnika oznacza, że trenerzy i działacze klubu nie są zadowoleni z postawy Michała Dębca, wychowanka Lechii Tomaszów Mazowiecki, związanego z bydgoskim klubem od sezonu 2007/08?

– Myślę, że nie – odpowiada Dębiec. – Ja mam na ten temat swoją teorię, lecz nie do końca chciałbym się nią dzielić. Aczkolwiek akceptuję decyzję zarządu, klubu i trenera. Rozmawiałem z działaczami oraz szkoleniowcem na ten temat i przyjąłem tę decyzję do wiadomości. Tak jak mówię będę traktował to jako naukę, lecz nie poddaję się i będę walczył – kończy.

* Z zawodnikiem rozmawiał Patryk Polek (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved