Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Konrad Paśnik: To był mecz walki

Konrad Paśnik: To był mecz walki

fot. archiwum

Po kilku nieudanych meczach siatkarzom Morza Bałtyk udało się podnieść z kolan i zaprezentować kawałek dobrej siatkówki. Pokazali, że waleczną postawą można wiele zdziałać. Jednak niedosyt pozostał, bo mieli szansę na dwa oczka, a skończyło się tylko na jednym.

Radosław Nowicki: Mimo, że udało wam się zdobyć tylko jeden punkt, to zaprezentowaliście się o wiele lepiej, niż w poprzednich spotkaniach, a co najważniejsze walczyliście o każdą piłkę…

Konrad Paśnik: Zgadza się. To był mecz walki. Założyliśmy sobie przed meczem w szatni, że wychodzimy na boisko i walczymy o każdą piłkę. Stworzyliśmy dobrą atmosferę i to poskutkowało.

Ponownie zdarzyła się taka sytuacja, w której udało wam się dogonić rywala, ale w końcówce punkty zdobywali tylko przeciwnicy.– To jest nasz spory mankament. Na początku seta przegrywamy, potem doganiamy przeciwnika, a ostatecznie nie potrafimy wygrać. Musimy nad tym pracować. Myślę, że nieudane wejście w mecz miało spore znaczenie. Nie udało się zwyciężyć – trudno. Mamy jeden punkt i gramy dalej.

W tie breaku prowadziliście i wydawało się, że odniesiecie zwycięstwo, a jednak się nie udało…

– Tak, koledzy z Bielska zagrali dobrze w polu i bloku w końcówce meczu i to przyniosło im efekt. Dogonili nas i wygrali.

Teraz czekają was dwa wyjazdowe mecze, w Będzinie (Puchar Polski) oraz w Świdniku (liga). Chyba ważniejszy dla was będzie pojedynek z Avią?

– Zdecydowanie tak, mecze w Pucharze Polski mają dla nas drugorzędne znaczenie, najważniejsza jest liga. Ale to nie oznacza, że pojedziemy do Będzina i oddamy mecz bez walki. Jedziemy walczyć, bo interesuje nas tylko zwycięstwo.

Z poprzednich wyjazdowych, ligowych pojedynków wróciliście bez punktów. Uda się w końcu przywieźć jakieś „oczka"?

– Zarówno ja, jak i koledzy bardzo byśmy sobie życzyli, żeby tą złą passę z wyjazdowych meczów w końcu przerwać i przywieźć, jak nie punkty, to chociaż jedno „oczko".

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved