Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Kolejna wygrana w Jaworznie

Kolejna wygrana w Jaworznie

W ubiegły czwartek juniorki MKS MOS Płomień Sosnowiec rozegrały swoje kolejne spotkanie, tym razem  z  MCKiS Jaworzno. Ten mecz po raz kolejny pokazał, że sosnowiczanki nie mają zamiaru oddać żadnemu zespołowi choćby jednego seta.

Pierwszy set, co prawda rozpoczął się źle dla zespołu z Sosnowca, bo prowadzeniem gospodyń 3:0. Jednak wystarczyło kilka dobrych akcji i podopieczne trenera Piotra Augustyna wyszły na prowadzenie i wygrały ostatecznie tego seta 25:20. Pierwsza partia okazała się jednak pechowa dla Marty Wybańskiej, która doznała lekkiej kontuzji, a w jej miejsce na boisku pojawiła się Anna Zielińska i pozostała już do końca spotkania.

Druga partia to od początku prowadzenie przyjezdnych, sosnowiczanki w całym meczu popełniały mnóstwo własnych błędów i nie grały konsekwentnie oddając swoim rywalkom niepotrzebne punkty. Jednak mimo nie do końca składnej i rozważnej gry, juniorki nie dały gospodyniom szans na wygraną pokonując je w drugiej partii również 25:20. W tym secie dobrą zagrywką oraz grą w ataku popisała się Anna Zielińska, której nie brakowało determinacji.

Ostatnia odsłona tego meczu w Jaworznie rozpoczęła się źle dla sosnowiczanek, które nadal były trochę „ospałe" na boisku. Jednak dziewczyny w porę zebrały się w sobie i doprowadziły tego seta do wygranej 25:21 tym samym pokonując swoje rywalki 3:0 i po raz kolejny wróciły z kompletem punktów.

W najbliższy czwartek przed juniorkami kolejne i już ostatnie w tej fazie rozgrywek spotkanie, które rozegrają z zespołem MUKS Skałka Świętochłowice.

MCKiS Jaworzno – MKS MOS Płomień Sosnowiec 0:3
(20:25, 20:25, 21:25)

MKS MOS: Binkiewicz, Skalska, Wybańska, Janus, Jaworska, Walczak, Wesołowska, Górecka, Soja, Zielińska, Wudecka (libero)