Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: Komplet punktów dla Czarnych

II liga mężczyzn: Komplet punktów dla Czarnych

W meczu II ligi siatkarze Czarnych pokonali w Radomiu Wilgę Garwolin. Dzięki wygranej zespół RCS-u wyprzedził w tabeli sobotniego przeciwnika. Podopieczni Jacka Skroka na swoim koncie mają obecnie 23 punkty i zajmują trzecie miejsce.

Mecz rozpoczął się po myśli Czarnych. Podopieczni Jacka Skroka w pierwszym secie szybko objęli prowadzenie 6:2. W ogóle dwie pierwsze odsłony gospodarze pewnie rozstrzygnęli na swoją korzyść. Kończyli kontry, dobrze spisywali się w polu zagrywki.

Zadecydowały końcówki, w których zagraliśmy praktycznie bezbłędnie – podkreślał po meczu szkoleniowiec Czarnych. Wydawało się, że spotkanie potrwa niewiele ponad godzinę. Tymczasem w trzecim secie goście wykorzystali chwilę dekoncentracji Czarnych (trzy błędy w ostatnich akcjach). Ostra reprymenda szkoleniowców ponownie na szczęście wprowadziła "spokój" w szeregi radomian.

Leżąc nie da się wygrać meczu – zdradził szczegóły rozmowy Jacek Skrok, po końcowym gwizdku arbitra. Po serii zagrywek Krzysztof Stańca, Czarni objęli prowadzenie 12:9. Wygrywali nawet 24:11. Co prawda goście wybronili trzy meczbole, przy kolejnej akcji popełnili błąd i sędziowie odgwizdali dotknięcie siatki. Tym samym komplet punktów pozostał w Radomiu.

Czarni Radom – Wilga Garwolin 3:1 (25:22, 25:18, 22:25, 25:15)

Czarni: Kalita, M. Ostrowski, Słomka, Bucki, Kleczaj, Pszenny, Amanowicz (libero) oraz Staniec, Obremski, Biliński.
Wilga: Żyłkowski, Rząca, Pruski, Górecki, Wykowski, Żuber, Łuczka (libero) oraz Rosłaniec, Budziński