Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Zwycięstwo MKS MOS Będzin

II liga M: Zwycięstwo MKS MOS Będzin

Po zeszłotygodniowej porażce w Krośnie, wczoraj siatkarze MKS MOS Będzin zrehabilitowali się za tamtą przegraną i pewnie pokonali 3:0 na własnym parkiecie drużynę Rafako Racibórz. Ta wygrana pomogła będzinianom zachować pozycję lidera w 4. grupie.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla gospodarzy, którzy po fenomenalnym bloku Marcina Kantora prowadzili 1:0. Po chwili jednak AZS wyrównał na 1:1 po skutecznym ataku Gąsiora. Przez dłuższy okres czasu utrzymywał się remis (stan: 3:3, 5:5, 7:7). Jednak na prowadzenie wyszli jako pierwsi goście z Raciborza. Adam Łapuszyński został zablokowany, potem kolejny błąd MKS-u MOS Będzin i 9:7 prowadził AZS. To tylko dodatkowo zmotywowało będzińskich siatkarzy do walki. Damian Miller zablokował atakującego gości, potem znakomicie zaserwował i był ponownie remis, tym razem 9:9. Wtedy o pierwszą przerwę poprosił szkoleniowiec gości, Witold Galiński. Po przerwie świetnym blokiem popisują się Łapuszyński i Świechowski. Następnie skutecznymi atakiem z „krótkiej" popisuje się środkowy gospodarzy – Bartosz Dzierżanowski. Przy stanie 14:10 trener gości ratował się zmianami, jednak nie zmieniło to stylu gry siatkarzy z Raciborza, który mieli ogromne problemy ze skończeniem pierwszego ataku. Po chwili „asa" serwisowego posłał Adam Łapuszyński, do tego Dariusz Syguła skutecznie zablokował atak AZS-u i zrobiło się 17:11 dla gospodarzy i czas dla AZS-u. Obraz gry nie zmienił się do końca seta i pierwszą partię pewnie wygrali gospodarze 25:20.

Drugi set to dominacja MKS-u MOS Będzin w każdym elemencie gry. Będzinianie zaczęli tego seta od prowadzenia 3:0 po świetnym ataku Mateusza Mędrzyka, skutecznym serwisie Dariusza Syguły i efektownym bloku Arkadiusza Świechowskiego. Potem błędy gości w ataku dały prowadzenie 5:1 dla MKS-u MOS Będzin. Następnie Miller z Dzierżanowskim zablokowali atak AZS-u i Będzin nadal był na prowadzeniu. Przy stanie 11:5 dla gospodarzy trener gości dokonał zmiany (na parkiecie pojawia się Adam Barteczko, który zmienił Mariusza Jajusa ), która jak się później okazało nic do gry nie wniosła. Drugi set to popis Arkadiusza Świechowskiego oraz Mateusza Mędrzyka w grze blokiem. Trzykrotnie zablokowali oni atakujących AZS-u. Następnie Miller sprytnie minął blok i zrobiło się 16:8 dla Będzina. Wysokie prowadzenie MKS-u utrzymało się do końca seta i ostatecznie 25:21 wygrali gospodarze.

Trzecia partia była już bardziej wyrównana. Na tablicy wyników non stop widniał remis (3:3, 7:7, 11:11). Potem jednak efektownym blokiem popisał się Miller z Dzierżanowskim i na prowadzenie wychodzą będzinianie. Po chwili kolejny pojedynczy blok Damiana Millera i MKS MOS prowadził już 14:11. As Adama Łapuszyńskiego, bloki Mędrzyka oraz Dzierżanowskiego spowodowały, że Będzin prowadził już 19:14 – wtedy o przerwę poprosił trener gości. Na nic się to nie zdało, ponieważ będzinianie dalej grali swoje i tej ogromnej przewagi już nie roztrwonili. Ostatecznie wygrali trzecią partię w takim samym stosunku jak pierwszą czyli 25:20 i cały mecz 3:0. Bardzo dobry mecz rozegrał Michał Potera – libero będzińskiej drużyny, ale na pochwałę zasługuje cały zespół, który zaliczył w tym meczu aż 21 skutecznych bloków.

MKS MOS Będzin – Rafako Racibórz 3:0
(25:20, 25:21, 25:20)

MKS MOS BĘDZIN: M.Kantor, D.Miller, D.Syguła, B.Dzierżanowski, A.Łapuszyński, A.Świechowski, M.Potera (libero) oraz M.Mędrzyk.

AZS Rafako Racibórz: M.Jajus, K.Lipiec, B.Kawka, A.Szmidtka, R.Stanienda, M.Gąsior, W.Słanina (libero) oraz A.Barteczko, M.Władarz.