Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet: W starciu akademiczek lepsze radomianki

II liga kobiet: W starciu akademiczek lepsze radomianki

fot. archiwum

Zwycięska seria siatkarek Politechniki Radomskiej trwa. Tym razem podpieczne Aleksandra Klimczyka wygrały 0:3 z Politechniką Warszawską. Mimo epidemii grypy, panującej w zespole AZS-u, radomianki nie miały większych problemów z pokonaniem gospodyń.

Pierwsze dwie partie miały niemalże identyczny przebieg. Gra na przewagi spowodowana była przez błędy przyjezdnych. – Gdyby dziewczyny od początku zaprezentowały swoją grę, skończylibyśmy obie partie wcześniej – stwierdza drugi trener Politechniki Radomskiej, Krzysztof Białczak.

Drużyna gości grała momentami za bardzo asekuracyjnie, jednak wykazały więcej "zimnej krwi", dlatego rozstrzygnęły obie partie na swoją korzyść.

W trzecim secie przewaga radomianek była już znaczna. Kluczem do zwycięstwa okazała się dobra zagrywka. – Warszawianki źle przyjmowały, dodatkowo popełniały sporo błędów w ataku – dodaje II szkoleniowiec zwycięskiej ekipy.W ostatnim fragmencie meczu dziewczyny zagrały niemalże bezbłędnie. Gdyby zaprezentowały się tak samo w pierwszej partii, obyłoby się bez nerwowych końcówek. Za parę dni nikt nie będzie jednak pamiętał stylu, a wynik – podsumowuje pojedynek Krzysztof Białczak.

AZS Politechnika Warszawska – AZS Politechnika Radomska 0:3
(24:26, 25:27, 14:25)

*Autorem relacji jest Agata Kołacz (SportRadom.pl)

Zobacz również:
Wyniki 12. kolejki oraz tabela grupy 3. II ligi kobiet

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved