Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zaskakująca porażka Jedynki

I liga K: Zaskakująca porażka Jedynki

Nie udało się siatkarkom Jedynki podtrzymać dobrej passy z ostatnich meczów. Przegrały mecz z LTS Legionovią, ulegając na parkiecie przeciwniczek 1:3. Bardzo nieudaną okazała się sobotnia wyprawa na kolejny mecz ligowy do Legionowa.

Siatkarki Jedynki Aleksandrów Łódzki rozegrały chyba swój najgorszy mecz w ramach tegorocznych rozgrywek I ligi. Przegrały z gospodyniami bardzo wyraźnie i nie zmienia tej opinii wygrany jeden set.

Sety pierwszy, trzeci i czwarty to wyraźne porażki przyjezdnych, odpowiednio do 18, 16 i 18. W żadnej z tych partii nie udało się zawodniczkom z Aleksandrowa Łódzkiego nawiązać walki i zagrozić Legionovii. W szeregach Jedynki panował duży chaos, nie funkcjonowało przyjęcie zagrywki. Przez długie okresy czasu były ogromne trudności ze skończeniem własnego ataku.

Trener Paweł Mikołajczyk próbował odmienić losy spotkania, wprowadzał nowe zawodniczki, które jednak, poza krótkim epizodem u Oli Przepiórki, nie wnosiły nowych wartości do gry. Bardzo charakterystyczne były też częste okresy kilkupunktowych strat, które w dalszej części poszczególnych odsłon spotkania stawały się nie do odrobienia.

Niekorzystnego wrażenia z całego spotkania nie zmienia też jeden wygrany set, w którym na moment pojawiło się trochę walki i tak potrzebnej w każdej rywalizacji sportowej złości i zadziorności.

Według niektórych obserwatorów Aleksandrowianki zlekceważyły plasujacego się w dole tabeli przeciwnika i zostały za to ostro skarcone. Siatkarki Jedynki nie mają szczęścia do wygranych z Legonovią. W tym sezonie uległy już tej drużynie 1:3, w II Rundzie Pucharu Polski.

Legionovia Legionowo – Jedynka Aleksandrów Ł. 3:1
(25:18, 22:25, 25:16, 25:18)

Jedynka: Olczyk, Buchalska, Rajkowska, Michalkiewicz, Wołoszyn, Wiśniewska, Korzycka (libero) – Przepiórka, Wankiewicz, Blomberg, Możdżeń.

źródło: uksjedynka.pl