Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Waldemar Wspaniały: Wygraliśmy dzięki dobrej, mądrej grze

Waldemar Wspaniały: Wygraliśmy dzięki dobrej, mądrej grze

fot. archiwum

Szlagier 8. kolejki PlusLigi zakończył się zwycięstwem Delekty Bydgoszcz już po trzech setach. - Mieliśmy za sobą trudny tydzień, który na szczęście zakończył się miłym prezentem mikołajkowym - cieszył się po meczu trener bydgoszczan, Waldemar Wspaniały.

Piotr Gruszka (kapitan Delecty Bydgoszcz): – Cieszę się bardzo, że zwyciężyliśmy. Mieliśmy duże problemy zdrowotne, ale na szczęście zdołaliśmy się pozbierać. Mam nadzieję, że zdrowie będzie teraz dopisywać i nie pokrzyżuje nam planów. Wiedzieliśmy, że będzie dziś ciężki mecz. Bardzo dobrze rozegraliśmy końcówki setów. Sporo broniliśmy i blokowaliśmy. To był nasz dobry mecz. Korzystając z okazji życzę powodzenia drużynie Resovii w Lidze Mistrzów, bo myślę, że jest to w naszym wspólnym interesie, aby jak najwięcej polskich drużyn grało w europejskich pucharach i aby ta siatkówka szła cały czas do przodu.

Krzysztof Gierczyński (kapitan Asseco Resovii Rzeszów): – Ciężko cokolwiek powiedzieć po takim meczu. Przegraliśmy 3:0. Byliśmy gorsi w końcówkach od rywala, może brakło nam szczęścia. We wcześniejszych dwóch meczach to szczęście było przy nas, dzisiaj niestety nie. Wypada tylko przeprosić kibiców, ale podkreślę, że ponieśliśmy porażkę z dobrze dysponowaną Delectą. Walczyliśmy i robiliśmy co mogliśmy. Składam gratulację na ręce kapitana Bydgoszczy- Piotrka Gruszki, ponieważ chłopaki zagrali bardzo dobry mecz.

Waldemar Wspaniały (trener Delecty Bydgoszcz): – Oczywiście również cieszę się ze zwycięstwa, bo naprawdę mieliśmy trudny tydzień, który na szczęście się już skończył prezentem mikołajkowym (śmiech). Wygrać 3:0 na tym terenie w Rzeszowie jest bardzo trudno, tym bardziej, że to zwycięstwo zostało odniesione po dobrej i mądrej grze. Zespół był praktycznie przez cały mecz skoncentrowany, nie było przestojów, co ostatnimi czasy nam się często zdarzało chociażby ze Skrą. Również dołączam się do życzeń, aby Resovia grała jak najlepiej w Lidze Mistrzów i doszła jak najdalej.Ljubo Travica (trener Asseco Resovii Rzeszów): – Gratulacje dla rywali, ponieważ zagrali bardzo dobry mecz i wygrali. Pierwsze dwa sety na przewagi były loterią, lecz popełniliśmy za dużo błędów i przegraliśmy. To był zły mecz. Mogę powiedzieć nawet, że był to najgorszy mecz jaki rozegraliśmy w Rzeszowie. Nie wiem jaka jest tego przyczyna. Każda drużyna ma jakieś swoje problemy. My rozegraliśmy w tym tygodniu dwa mecze. Może niektórzy zawodnicy nie są przyzwyczajeni do tego, aby grać w Lidze Mistrzów i w PlusLidze w krótkim odstępie czasu, ale to nie jest usprawiedliwienie. Jeszcze raz gratuluję przeciwnikom, a nam pozostaje ciężka praca, aby odbudować formę.

* notował Patryk Polek (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved