Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Polskie siatkarki w Lidze Europejskiej Kobiet?

Polskie siatkarki w Lidze Europejskiej Kobiet?

fot. archiwum

Europejska Federacja Siatkówki ogłosiła składy grup przyszłorocznych rozgrywek Ligi Europejskiej. Władze CEV zastanawiają się nad powiększeniem liczby uczestników rywalizacji LE Kobiet. Wśród nich może znaleźć się reprezentacja Polski.

Liga Europejska Kobiet w roku 2010 obchodzić będzie pierwszą rocznicę istnienia. W premierowej odsłonie LE brało udział osiem drużyn, rywalizujących w dwóch grupach. Władze Europejskiej Federacji Siatkówki obecnie rozpatrują możliwość utworzenia trzeciej grupy. Miałyby się w niej znaleźć reprezentacje Polski, Francji, Chorwacji oraz Białorusi. CEV oczekuje potwierdzenia uczestnictwa od federacji siatkówki wyżej wymienionych krajów.

W drugiej edycji LE Kobiet w grupie A będą rywalizować reprezentacje Bułgarii, Serbii, Rumunii i Wielkiej Brytanii. W grupie B naprzeciw siebie staną siatkarki Hiszpanii, Turcji, Grecji, a także Izraela.

Przypomnijmy, że pierwszymi triumfatorkami żeńskiej odmiany Ligi Europejskiej zostały Serbki, które w zaciętym pojedynku finałowym zwyciężyły w tie-breaku ekipę Turcji. Na najniższym stopniu podium stanęły siatkarki Bułgarii.Z kolei w kwestii siódmej już edycji Ligi Europejskiej siatkarzy CEV podjął decyzję o zmniejszeniu liczby rywalizujących reprezentacji z dwunastu do ośmiu. W grupie A znalazły się Hiszpania, Słowacja, Rumunia oraz Wielka Brytania. Natomiast w grupie B ze sobą zmierzą się zawodnicy Austrii, Grecji, Portugalii i Turcji. Gospodarzem Final Four będzie Hiszpania.

W porównaniu z LE 2009 zabrakło zdobywców złotego medalu, siatkarzy Niemiec, a także Chorwatów, Belgów i Białorusinów.

LE Kobiet 2010

Grupa A
Bułgaria, Serbia, Rumunia, Wielka Brytania

Grupa B
Hiszpania, Turcja, Izrael, Grecja

LE Mężczyzn 2010

Grupa A
Hiszpania, Słowacja, Rumunia, Wielka Brytania

Grupa B
Turcja, Portugalia, Austria, Grecja

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved