Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Szybka wygrana bielszczanek

PlusLiga Kobiet: Szybka wygrana bielszczanek

fot. archiwum

W 8. kolejce PlusLigi Kobiet w pojedynku Dawida z Goliatem obyło się bez niespodzianki, po godzinie i pięciu minutach zwyciężył Goliat. Siatkarki Aluprofu Bielsko-Biała szybko i bez problemów pokonały w trzech setach akademiczki z Białegostoku.

Wyraźną różnicę w możliwościach i aspiracjach obu drużyn widać było już w premierowej partii. Bielszczanki szybko wypracowały bezpieczny dystans, który wzrastał w miarę upływu seta. Świetnie spisywała się przede wszystkim Dorota Świeniewicz, zastępująca w wyjściowym składzie narzekającą na uraz kostki Annę Barańską.

Początek drugiej odsłony to gra systemem „punkt za punkt", a na pierwszej przerwie technicznej nieznacznie przeważały gospodynie. W dalszej fazie tej odsłony uwidoczniła się lepsza jakość gry miejscowych, które m.in. za sprawą asów serwisowych Eleonory Dziękiewicz i skutecznych ataków Natalii Bamber odskoczyły. W następstwie nie miały żadnych trudności z wyraźnym podwyższeniem stanu spotkania.

Obraz boiskowych wydarzeń nie uległ odmianie w trzeciej partii. Białostoczanki próbowały nawiązać walkę. Sporadycznie punktowała atakująca Małgorzata Cieśla , ale było to za mało, aby zmusić ekipę BKS Aluprof do większego wysiłku. Statuetkę MVP przyznano Dorocie Świeniewicz, najskuteczniejszej siatkarce w szeregach lidera rozgrywek.BKS Aluprof Bielsko-Biała – Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:0
(25:14, 25:16, 25:19)

Składy zespołów:
Aluprof: Dziękiewicz (9), Ciaszkiewicz (7), Horka (6), Skorupa (1), Studzienna (1), Świeniewicz (14), Sawicka (libero) oraz Okuniewska (9), Waligóra (2), Kaczmar (1) i Bamber (8)
AZS: Starzyk (4), Cieśla (13), Godos (3), Gierak (4), Wysocka (3), Ziemcowa (6), Saad (libero) oraz Szeszko (3) i Gajewska


Powiedzieli po meczu:

Joanna Szeszko (kapitan Pronaru Zeto Astwa AZS Białystok): Troszeczkę wstyd nam za to, co zaprezentowałyśmy. Praktycznie nie dałyśmy powodów bielszczankom, żeby chociaż trochę się z nami pomęczyły. Nie nawiązałyśmy w żadnym z setów walki, może oprócz pierwszego, kiedy do przerwy technicznej jakoś ta gra wyglądała. W żadnym elemencie nie zagrałyśmy tak, jak każda z nas oczekiwała .

Anna Barańska (kapitan BKS-u Aluprof): Bardzo się cieszę z wygranej 3:0. Cieszę się, że ta gra układała się właśnie tak i mogły pograć prawie wszystkie zawodniczki, co było też zapewne ważne. Oby tak dalej.

Wiesław Czaja (szkoleniowiec Pronaru Zeto Astwa AZS Białystok): Chcieliśmy co najmniej nawiązać równorzędną walkę z zespołem z Bielska-Białej. Podobnie, jak to było w meczu z Muszynianką, tak teraz też mogę podsumować to spotkanie w kilku słowach: mecz odbył się bez żadnej historii.

Igor Prielożny (szkoleniowiec BKS-u Aluprof): Myślę, że nie ma się czego wstydzić, ponieważ w tym okresie kiedy gramy w Lidze Mistrzyń i w polskiej lidze wymagam od każdej zawodniczki stuprocentowego zaangażowania i koncentracji na każdy mecz. Wszystkie zadanie, które wyznaczyliśmy sobie przed meczem udało nam się wykonać, a każda zmiana zawodniczki była pozytywna.

Chciałem podziękować kibicom i wszystkim za dobrą pracę w tym roku. Był to ostatni mecz u nas, tak więc z tego miejsca chciałem pozdrowić kibiców oraz dziennikarzy i mam nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku.

Zobacz również:

Wyniki 8. kolejki oraz tabela PlusLigi Kobiet

źródło: sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved