Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet: Pewne zwycięstwo Mineralnych

PlusLiga Kobiet: Pewne zwycięstwo Mineralnych

Dla siatkarek Banku BPS Muszynianka Fakro Muszyna rozpoczął się okres wzmożonej pracy. Po pojedynku w Lidze Mistrzów przyszedł czas na powrót na ligowy parkiet. W 8. kolejce PlusLigi Kobiet Mineralne pokonały Gedanię Żukowo 3:0.

Gospodynie rozpoczęły spotkanie nerwowo. Na parkiecie oglądaliśmy zupełnie inną szóstkę, niż tą która występowała do tej pory we wszystkich pojedynkach. Szkoleniowiec małopolskiej ekipy dał pograć swoim rezerwowym. I tak początkowe pomyłki dawały jeszcze wynik oscylujący w granicach remisu (10:10). Do pierwszej przerwy technicznej żukowianki trzymały się dzielnie. Miały tylko trzy punkty straty do Mineralnych. Jednak nie były już w stanie nic zrobić, kiedy zawodniczki z Południa rozpoczęły grę na swoim poziomie. Do końca partii zdołały zdobyć tylko trzy "oczka".

Druga i trzecia odsłona były do siebie bliźniaczo podobne. W obu to gospodynie od początku narzucały swój styl gry i spokojnie kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń. Rozgrywająca Muszynianki, Agnieszka Śrutowska miała równomiernie rozdzielała piłki między swoje koleżanki, które kończyły atak za atakiem. W tych fragmentach gry Mineralne popełniły jedynie dwa błędy. Ostatecznie sety zakończyły się wygraną siatkarek z Południa kolejno do 14 i 11.

Myślałem, że przewaga gospodyń będzie jeszcze większa – stwierdził po spotkaniu Grzegorz Wróbel, trener Gedanii, który łatwo pogodził się ze spodziewaną porażką. Najlepszą zawodniczką spotkania została Anna Witczak. Była siatkarka Calisii Kalisz wzięła na siebie ciężar zdobywania punktów w ataku. W całym pojedynku zdobyła ich siedemnaście.