Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Pewne zwycięstwo Mineralnych

PlusLiga Kobiet: Pewne zwycięstwo Mineralnych

fot. archiwum

Dla siatkarek Banku BPS Muszynianka Fakro Muszyna rozpoczął się okres wzmożonej pracy. Po pojedynku w Lidze Mistrzów przyszedł czas na powrót na ligowy parkiet. W 8. kolejce PlusLigi Kobiet Mineralne pokonały Gedanię Żukowo 3:0.

Gospodynie rozpoczęły spotkanie nerwowo. Na parkiecie oglądaliśmy zupełnie inną szóstkę, niż tą która występowała do tej pory we wszystkich pojedynkach. Szkoleniowiec małopolskiej ekipy dał pograć swoim rezerwowym. I tak początkowe pomyłki dawały jeszcze wynik oscylujący w granicach remisu (10:10). Do pierwszej przerwy technicznej żukowianki trzymały się dzielnie. Miały tylko trzy punkty straty do Mineralnych. Jednak nie były już w stanie nic zrobić, kiedy zawodniczki z Południa rozpoczęły grę na swoim poziomie. Do końca partii zdołały zdobyć tylko trzy "oczka".

Druga i trzecia odsłona były do siebie bliźniaczo podobne. W obu to gospodynie od początku narzucały swój styl gry i spokojnie kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń. Rozgrywająca Muszynianki, Agnieszka Śrutowska miała równomiernie rozdzielała piłki między swoje koleżanki, które kończyły atak za atakiem. W tych fragmentach gry Mineralne popełniły jedynie dwa błędy. Ostatecznie sety zakończyły się wygraną siatkarek z Południa kolejno do 14 i 11.

Myślałem, że przewaga gospodyń będzie jeszcze większa – stwierdził po spotkaniu Grzegorz Wróbel, trener Gedanii, który łatwo pogodził się ze spodziewaną porażką. Najlepszą zawodniczką spotkania została Anna Witczak. Była siatkarka Calisii Kalisz wzięła na siebie ciężar zdobywania punktów w ataku. W całym pojedynku zdobyła ich siedemnaście.Autorem tekstu jest Miłosz Marek

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna – Gedania Żukowo 3:0

(25:16, 25:14, 25:11)

Składy zespołów:
Muszynianka: Witczak (17), Bednarek-Kasza (6), Śrutowska, Pykosz (6), Skowrońska (10), Solipiwko (11), Zenik (libero) oraz Pycia (7) i Mirek (1)
Gedania: Sachmacińska (9), Kurnikowska (7), Plebanek (7), Jeromin (1), Łozowska (7), Szymańska (4), Siwka (libero) oraz Rzepnikowska, Łysiak, Pasznik i Lizińczyk

Zobacz także:

Wyniki i tabela PlusLigi Kobiet

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved