Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kanada: Koniec pierwszej rundy fazy zasadniczej w lidze OUA

Kanada: Koniec pierwszej rundy fazy zasadniczej w lidze OUA

W miniony weekend rozgrywki I rundy fazy zasadniczej zakończyli mężczyźni w kanadyjskiej lidze regionalnej OUA. W ostatnim meczu przed przerwą, podopieczni Mirka Porosy - siatkarze Ryerson Rams przegrali 0:3 z Laurier i są  na 9. miejscu w tabeli (4 pkt). Liderami po I rundzie są siatkarze Western Mustangs (18 pkt).

Podopieczni Mirka Porosy nie rozegrali dobrego spotkania w ostatnim meczu przed miesięczną przerwą. Na swoim parkiecie w Kerr Hall ulegli 0:3 ekipie Wilfried Laurier University. W zespole Rams najlepiej punktował Greg McDonald (14 pkt). Dla zwycięskich gości Samuel Schachter zdobył 16 oczek.

Ryerson – Laurier 0:3
(18:25, 20:25, 21:25)

Był to mecz w którym moja drużyna nie wytrzymała ciśnienia i zagrała poniżej swoich możliwości. Mimo dobrego przyjęcia, nasi atakujący zawsze mieli podwójny blok. Rywale dobrze czytali naszą grę. S ł aby dzień mieli stanowiący zazwyczaj o sile drużyny zawodnicy na pozycji atakujący z przyjęciem – Chris McLaughlin i David Marynowicz. Takie spotkania zdarzają się w sporcie. Trzeba z niego wyciągnąć wnioski i szybko o nim zapomnieć – skomentował Mirek Porosa boiskowe wydarzenia.

W innych meczach ostatniego weekendu przed przerwą w rozgrywkach, wygrywały faworyzowane drużyny. Ostatecznie na czele tabeli po pierwszej rundzie fazy zasadniczej znajduje się ekipa Western Mustangs (18 pkt). Z dwoma punktami straty, na 2. miejscu, plasują się obrońcy mistrzowskiego tytułu – McMaster Marauders. Siatkarze Ryerson Rams z dziesięciu meczów pierwszej rundy wygrali dwa, i z 4 punktami są obecnie na 9. miejscu w tabeli.

11.RMC              10           0      10         0

Teraz siatkarze mają miesięczną przerwę. Liga wznowi rozgrywki 8 stycznia 2010, ale siatkarze Ryerson zagrają dopiero 16 stycznia, przeciwko University of Toronto. Trenerzy mają czas na przeanalizowanie sytuacji i wykorzystanie z jak najlepszym pożytkiem najbliższego miesiąca.

Liczyłem, że w pierwszej rundzie wygramy połowę z dziesięciu spotkań, a wygraliśmy tylko dwa. Taki jest urok i piękno sportu, że do końca wszystkiego nie da się przewidzieć. Mamy najgorszy wynik od pięciu lat i to jest przykre. Nie chcę jednak szukać i podawać argumentów na usprawiedliwienie takiego stanu rzeczy, choć znalazłoby się kilka argumentów pozasportowych. Pierwszą rundę i przyczyny naszej słabej postawy analizuję już od kilku dni. Oglądam statystyki i filmy z meczów – one nie kłamią. Mieliśmy w tej rundzie najgorsze przyjęcie zagrywki od wielu lat. Brak zgrania prowadził do wielu błędów własnych i do braku pewności w końcówkach, gdy gra i wynik były bardzo wyrównane – dokonuje Mirek Porosa pierwszych ocen zakończonej rundy.

Co czeka siatkarzy Rams w najbliższym czasie?

Przez tydzień po zakończeniu rozgrywek zawodnicy mają wolne. Potem będziemy trenować trzy razy w tygodniu, bo będą musieli zdawać trudne egzaminy sesyjne. Szczególnie w tym roku liczę na bardzo dobre efekty szkoleniowe podczas obozu w Varadero na Kubie, gdzie wybieramy się już 19 grudnia i będziemy trenować przez dwa tygodnie, aż do 2 stycznia 2010. Jestem mimo wszystko optymistą, choć trudno powiedzieć, czy nawet bardzo dobrze przepracowany obóz na Kubie wystarczy do wywalczenia awansu do play-off w II rundzie rozgrywek. Oceniam, że czas ciągle pracuje dla nas. Mamy zespó ł bardzo młody i wysoki. Brakuje przede wszystkim zgrania, które z czasem powinno być coraz lepsze – informuje Mirek Porosa o najbliższych planach Rams i rozważa szanse drużyny w rundzie rewanżowej.