Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Wygrana Grześków Kalisz

II liga: Wygrana Grześków Kalisz

fot. archiwum

W meczu 12. kolejki II ligi mężczyzn doszło do starcia dwóch beniaminków, Grześków Kalisz i Chemika Bydgoszcz. Podopieczni Mariana Durleja pokonali przed własną publicznością Chemika 3:0 i dzięki temu umocnili się na pozycji wicelidera w tabeli gr 1. 

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki obu drużyn, kaliszanie dzięki kombinacyjnej grze w ataku remisowali z Chemikiem Bydgoszcz 5:5. Następne akcje to popis gry w obronie i w ataku podopiecznych Tomasza Zaczka i na tablicy wyników widniał kolejny remis (7:7). Błędy w bydgoskiej ekipie i skuteczne zbicie z lewego skrzydła Łukasza Murdzi dały dwupunktową przewagę gospodarzy 10:8. Zespół z Wielkopolski w dalszych akcjach nie zwalniał tempa, natomiast siatkarze Chemika popełniali proste błędy. Przy stanie 14:10 szkoleniowiec Chemika poprosił o czas. Po wznowieniu gry, kaliski beniaminek w dalszym ciągu kontynuował natarcie, natomiast zawodnicy z Bydgoszczy nie mogli skutecznie atakować (16:10). Przy stanie 18:12 dla Grześków Marian Durlej dokonał zmiany w swojej ekipie i na boisku pojawił się leworęczny atakujący Paweł Sęk, który zmienił Piotra Haładusa. Manewr ten miał na celu podwyższenie bloku w kaliskim zespole. Siatkarze Grześków w dalszym ciągu grali bardzo skutecznie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, a zwłaszcza w bloku, bowiem środkowi kaliskiej ekipy zatrzymali w ataku kapitana Chemika – Łukasza Owczarza (21:13). Następnie w polu serwisowym pojawił się rozgrywający Grześków – Piotr Haładus, którego zagrywki nie mogli przyjąć przyjmujący Chemika i na tablicy wyników było 22:13. Kaliszanie do końca partii kontrolowali grę i pewnie wygrali pierwszą odsłonę 25:16.

Drugi set rozpoczął się po myśli przyjezdnych, bowiem po skutecznym blokach i błędach w kaliskiej ekipie, goście wygrywali 3:1. Zawodnikom z Kalisza szybko udało się zniwelować straty i był remis 4:4. Kaliszanie jednak nie poddawali się i wypracowali skromną przewagę 9:7. Siatkarze Grześków grali bardzo dobrze, a zwłaszcza w ataku, bowiem po skutecznym zbiciu Marcina Melnarowicza gospodarze wygrywali 14:11. Trener Chemika postanowił dokonać zmiany w swoim zespole i na placu boju pojawili się Mateusz Kaźmierczak oraz Michał Ryska. Manewr ten jednak nie wybił z rytmu zawodników z Kalisza, ponieważ goście popełniali błędy w ataku i gospodarze prowadzili 17:12. W dalszej części tej partii kaliszanie swobodnie grali i wykorzystywali najmniejsze błędy Chemika. Szkoleniowiec z grodu nad Prosną postanowił podwyższyć blok w swojej ekipie i desygnował do gry Pawła Sęka. Przy stanie 22:18 Tomasz Zaczek dokonał zmiany w swojej ekipie i na placu boju pojawił się Tomasz Bonisławski, który zmienił Wojciecha Kaźmierczaka. Zmiana ta na niewiele się zdała, ponieważ kaliskie Grześki były nie do zatrzymania. W polu serwisowym „błyszczał" kapitan kaliskiej drużyny – Łukasz Murdzia, który mocno i skutecznie zagrywał. On również zakończył drugiego seta, bowiem z jego serwisem nie mógł poradzić sobie libero Chemika – Sebastian Tylicki (25:18).

Trzecia odsłona należała również do siatkarzy z nad Prosny. Już na samym początku beniaminek z Kalisza wypracował sobie dwupunktową przewagę 4:2. Zawodnicy Grześków przez dłuższy okres czasu toczyli zaciętą rywalizację z drużyną Chemika, ciągle utrzymując swoją przewagę (9:7). Trudna zagrywka Jacka Siewaszewicza sprawiła, że goście osiągnęli wygrywali 14:13, o czas poprosił trener ekipy z Kalisza – Marian Durlej. Przerwa wpłynęła bardzo mobilizująco na grę gospodarzy, bowiem po skutecznym ataku z szóstej strefy Marcina Melnarowicza, Grześki wygrywały (18:15). Taki wynik z pewnością nie zadowolił szkoleniowca z Bydgoszczy, bowiem ten najpierw poprosił o czas, chwilkę później dokonał zmiany i na boisku pojawił się Tomasz Bonisławski, który zmienił Jacka Siewaszewicza. Goście z Bydgoszczy częściowo odrobili straty i na tablicy wyników było 19:18. W dalszej części meczu na parkiecie dominowali siatkarze z Wielkopolski, bowiem z trudną zagrywką Piotra Haładusa nie mogli poradzić sobie przyjmujący Chemika Bydgoszcz (21:18). Trener z Bydgoszczy postanowił dokonać zmiany w swoim zespole i na placu boju pojawił się najpierw Michał Ryska, a chwilę później Jacek Siewaszewicz. Manewry te zawiodły, ponieważ gospodarze swobodnie utrzymywali swój poziom gry i mecz zakończył efektowanie Łukasz Murdzia, który skutecznie zaatakował z prawego skrzydła (25:19).Marcin Melnarowicz (przyjmujący Grześków): – Do meczu z Chemikiem Bydgoszcz przystąpiliśmy bardzo skoncentrowani, natomiast goście przyjechali w osłabionym składzie. Chcieliśmy odnieść zwycięstwo w meczu z Chemikiem, ponieważ w poprzednim spotkaniu w Lubinie przegraliśmy 1:3. W ubiegłym tygodniu solidnie przyłożyliśmy się do treningu, na dodatek pracowaliśmy na siłowni i myślę, że to przełożyło się na wynik w tym pojedynku i wygraliśmy.

Piotr Haładus (rozgrywający Grześków): – Cieszymy się z trzech punktów, ale nie jesteśmy zadowoleni ze stylu gry, na pewno wyciągniemy z tego wnioski. Kluczem do zwycięstwa w tym spotkaniu było to, że byliśmy mocniejsi, mieliśmy lepszą zagrywkę oraz atak. Teraz panuje taki okres, że niektórych zawodników dopada choroba i zmęczenie.

Michał Lipa (środkowy Grześków): – Od początku meczu byliśmy nastawieni na dobrą grę, chcieliśmy wygrać. Zaskoczyło to nas, że ekipa z Bydgoszczy przyjechała trochę w osłabionym składzie, ale spora część zawodników z Bydgoszczy choruję. Nasza drużyna zagrała bardzo dobrze w każdym elemencie. Wydaję mi się, że brakowało troszeczkę radości z naszej gry, ale najważniejsze jest to, że zanotowaliśmy trzy punkty.

Grześki Hellena Kalisz – Chemik II Bydgoszcz 3:0
(25:16 25:18 25:19)

Składy zespołów:
Grześki: Janczak, Lipa, Haładus, Porada, Murdzia, Melnarowicz, Wroniecki (libero) oraz Mazurek i Sęk
Chemik: Krawczuk, Rohnka, Konieczny, Owczarz, Kozłowski, Kozłowski, Tylicki (libero) oraz Borucki, Siewaszewicz, Bonisławski, Kazimierczak i Ryska

Zobacz także:
Wyniki i tabela gr. 1 II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved